Annons
Vidare till helahalsingland.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Nu kan eleverna pusta ut

Stort tack för att ni valde att ha vår skola kvar. Ni har visat barnen att ni är med dem och att ni vill kämpa för deras framtid.

Tack för att ni lyssnade på oss. Det betyder mycket för oss och er, att vår skola och de andra skolorna kommer att vara kvar.

Vi har lärt oss, att tillsammans är vi starkare och kan påverka.

Nu kan vi pusta ut!

Med vänliga hälsningar

Eleverna på Hybo skola

 

 

Politikerna lyssnade på barnen

Vill tacka alla politiker som tog sig tid att komma till Hybo skola och lät våra röster bli hörda. Stort tack för att ni valde att ha vår skola kvar. Ni har visat barnen att ni är med dem och att ni vill kämpa för deras framtid. Nu kan barnen gå på sommarlov med glädje och känna längtan tillbaka till skolan.

Vi i Hybo

Maria

 

 

Tacksamma hyresgäster

Stort tack till de politiker som beslutat att Hybo skola får vara kvar. Barnen, lärarna och föräldrarna kan nu fortsätta sitt fina arbete i lugn och ro. Vi har bott på skolan i 56 år och trivts utmärkt.

En fråga till er politiker: Varför har en modern tvårumslägenhet på skolan stått outhyrd i flera år?

Vi önskar er alla en trevlig sommar!

Ruth och Björn Wallén

Har du något att säga?

Skriv en insändare

Skriv artikel