Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Så gick det för hälsingarna i Vasaloppet – här är alla lokala resultat

Här är distriktets åkare i Vasaloppet. Först damerna, sedan herrarna.

Annons

Damer

20) Helena Wiklund, Ramsjö SK, 5.03.01

65) Linda Hasselqvist, Edsbyns SK, 5.42.07

91) Magdalena Mattes, Edsbyns SK, 5.58.39

101) Monica Wiklund, Hybo AIK, 06.05.30

104) Amanda Steen, Tynderö IK, 6.07.54

106) Elin Woxlin, Edsbyns SK, 6.08.58

261) Karolina Nyberg, Delsbo IF, 7.01.56

358) Ann-Christine Kihlström, AXA SC, 7.25.23

369) Catharina Ehlton, Edsbyns SK, 7.26.23

403) Sofie Mattes, Edsbyns SK, 7.32.13

458) Katharina Olsson, Järvsö IF, 7.42.28

535) Åsa Woxberg, AXA SC, 7.55.25

567) Gunilla Ekengren, Söderhamns SK, 8.06.13

648) Petra Nordh, Rehns BK, 8.19.10

709) Sara Eriksson, Loos IF, 8.30.40

718) Klara Nordlund, Hybo AIK, 8.32.03

756) Martina Bronegård, Rengsjö Sportklubb, 8.37.55

759) Johanna Roth, Edsbyns IF Alpina Förening, 8.38.27

793) Carolina Österlund, IF Hudik Alpin, 8.43.19

793) Tove Dahl Scherdin, Hudiksvalls IF, 8.43.19

901) Maria Sandgren, Rehns BK, 9.00.07

906) Mathilda Larsson, Hybo AIK, 9.01.16

926) Emma Alenius, Hudiksvalls IF, 9.06.44

1084) Helena Sundström, Vallsta SK, 9.34.57

1310) Melina Svensk, AXA SC, 10.14.24

1322) Anna Rönning, Söderhamns SK, 10.16.21

1422) Kerstin Frisk Engstrand, Vallsta SK, 10.34.03

1504) Malin Wallin, Ängebo IK, 10.48.02

1588) Ingela Svedin, Njutångers IF SK, 11.01.57

1618) Sara Persson, Kilafors SK11.10.49

Herrar

19) Jörgen Brink, Delsbo, 3.59,48.

140) Emil Thyrén, Trönö IK, 4.23.37

165) Tom Ankerstål, Rehns BK, 4.26.02

427) Thomas Vestrin, Trönö IK, 4.48.52

477) Joakim Persson, Rehns BK, 4.51,16.

491) Mats Mattes, Edsbyns SK, 4.52.02

616) Erik Marsch, Näsvikens IK, 4.58.13

741) Thomas Jonsson, Vallsta SK, 5.02.26

785) Christian Höijer, Trönö IK, 5.03.57

808) Björn Strömbäck, Vallsta, 5.04,47

808) David Hollsten, Rehns BK, 5.04,47

959) Patrik Sahlberg, Trönö IK, 5.10.38

970) Henrik Einarsson, Rehns BK, 5.11.07

986) Kjell Häggqvist, Näsvikens IK, 5.11.28

1151) Mattias Leek, Söderhamns SK, 5.17.43

1159) Adam Burström, SK Järven, 5.17.54

1211) Per Granqvist, Loos IF, 5.19.21

1346) Martin Ingesson, Edsbyns SK, 5.22.49

1425) Erik Sjögren, Sveaskogs IF, 5.25.01

1471) Anders Linck, Hudiksvalls IF, 5.25.58

1562) Axel Sjölund, Trönö IK, 5.28.31

1599) Niklas Oldeen, Gävle SK, 5.29.53

1603) Olov Svärd, Vallsta SK, 5.29.59

1614) Pär Lindh, Vallsta SK, 5.30.26

1690) Petter Bäckebjörk, Kilafors SK, 5.32.50

1786) Magnus Blom, Söderhamns SK, 5.35.17

1957) Christian Nyström, Trönö IK, 5.39.52

2034) Robert Bronegård, Rengsjö Sportklubb, 5.41.25

2062) Marcus Jonsson, Edsbyns SK, 5.42.02

2073) Stefan Sundell, Vallsta SK, 5.42.12

2200) Magnus Sahlberg, Trönö IK, 5.45.20

2206) Fredrik Broman, Edsbyns SK, 5.45.32

2325) Emil Bennermo, Hybo AIK, 05.48.50

2372) Pär Arvidsson, Edsbyns SK, 5.49.56

2415) Lars Worén, Edsbyns SK, 5.51.05

2577) Emil Larsson, Hassela IF, 5.54.32

2641) Anders Danneskog, Jättendals IF, 5.55.53

2819) Anders Näslund, Hybo AIK, 6.00.35

2892) Peter Åkesson, Edsbyns SK, 6.02.25

2937) Erik Svensk, Hudiksvalls IF, 6.03.37

3092) Thorbjörn Johnsson, Hudiksvalls IF, 6.07.25

3292) Torbjörn Svensk, Hudiksvalls IF, 6.12.24

3296) Stefan Bohm, Delsbo IF, 6.12.29

3385) Mikael Lundgren, Hudiksvalls IF, 6.14.18

3409) Jonas Holmgren, Hudiksvalls IF, 6.15.06

3522) Andreas Öberg, Hybo AIK, 6.17.30

3524) Pär Ljung, Vallsta SK, 6.17.32

3548) Stefan Hedlund, Edsbyns SK, 6.18.05

3668) Tomasz Pilewicz, Forsa OK, 6.21.33

3720) Martin Larsson, Vallsta SK, 6.22.47

4012) Fredrik Persson, Loos IF, 6.30.11

4188) Gunnar Lööf, Jättendals IF, 6.35.06

4205) Johan Strandberg, Rehns BK, 6.35.35

4222) Kristoffer Dahlström, Östervåla IF, 6.35.56

4240) Love Persson, Hybo AIK, 6.36.23

4284) Dan Jonsson, Edsbyns SK, 6.37.27

4350) Olov Granström, Hybo AIK, 6.39.15

4553) Mats-Åke Ahlström, Vallsta SK, 6.45.35

4922) Bo Persson, Järvsö IF, 6.55.07

4965) Jon Henriksson, Hudiksvalls IF, 6.55.59

4995) Albert Bäckebjörk, Kilafors SK, 6.56.28

5235) Erik Nyholmer, Rehns BK, 7.03.24

5236) Linus Lindberg, Hudiksvalls IF, 7.03.25

5307) Pierre Winberg, AXA SC, 7.05.40

5309) Mats Jansson, Hybo AIK, 7.05.48

5343) Lars Jonsson, Järvsö IF, 7.06.28

5395) Magnus Mårtensson, AXA SC, 7.07.44

5454) Mats Nilsson, Hudiksvalls IF, 7.09.22

5481) Anders Norberg, Hudiksvalls IF, 7.10.18

5499) Jonas Andersson, Hybo AIK, 7.10.48

5557) Eric Berg, Vallsta SK, 7.12.53

5584) Jon Kvarmans, AXA SC, 7.13.37

5782) Bengt Skarp, Ängebo IK, 7.19.20

5806) Mats Hägglund, Njutångers IF SK, 7.20.04

5859) Ruben Fritzon, Edsbyns IF Alpina Förening, 7.21.24

5892) Stefan Alanentalo, Umara Sports Club, 7.22.24

5972) Johan Bertilsson, AXA SC, 7.25.07

6295) Ola Wallin, Sveaskogs IF, 7.34.11

6335) Kenneth Svedlund, Vallsta SK, 7.35.54

6363) Anders Johansson, Näsvikens IK, 7.36.28

6429) Pär Larsson, Hudiksvalls IF, 7.38.37

6529) Leif Kårström, Norrala SK, 7.41.11

6575) Per-Erik Mattes, Edsbyns SK, 7.42.21

6673) Roger Hansson, Lillhärdals IF, 7.45.07

6728) Per Svensk, Hudiksvalls IF, 7.46.20

6790) Petter Sundsten, Hudiksvalls IF, 7.47.53

6811) Michael Embretsen, Hybo AIK, 7.48.21

6852) Göran Persson, Järvsö IF, 7.49.36

7072) Mårten Hellberg, AXA SC, 7.55.51

7138) Jonas Lindblom, Kilafors SK, 7.57.30

7364) Daniel Edberg, IFK Bergvik, 8.05.51

7414) Kim Rosin, Järvsö IF, 8.07.38

7574) Jan Jakobsson, Edsbyns SK, 8.12.42

7890) Daniel Rexin, AXA SC, 8.22.45

7910) Patrik Mattes, Edsbyns SK, 8.23.36

7913) Martin Edh, Segersta OK, 8.23.38

7923) Anders Arvidsson, Rehns BK, 8.23.51

7930) Robert Johansson, Edsbyns SK, 8.24.02

8076) Anders Johansson, Rehns BK, 8.28.54

8154) Magnus Eriksson, Vallsta SK, 8.31.15

8323) Torbjörn Marander, Hudiksvalls IF, 8.36.47

8642) Emil Oldmark, Hudiksvalls IF, 8.47.59

8769) Hans-Göran Frisk, Vallsta SK, 8.51.58

9046) Johan Eklund, Envikens IF, 9.03.19

9089) Jonas Jakobsson, Edsbyns SK, 9.04.48

9181) Staffan Westerlund, Jättendals IF, 9.08.44

9190) Mattias Eng, Hybo AIK, 9.09.03

9421) Lars Ekengren, Söderhamns SK, 9.18.35

9434) Henrik Sandström, IFK Bergvik, 9.19.08

9566) Jan-Åke Snar, Hybo AIK, 9.25.23

9747) Christer Engstrand, Vallsta SK, 9.33.22

9815) Mattias Ramstrand, Söderhamns SK, 9.36.56

9856) Ulrik Ohlin, Delsbo IF, 9.39.18

9875) Stefan Svedberg, Vallsta SK, 9.40.20

9910) Lars Berggren, IFK Gnarp, 9.42.17

10277) Piotr Koscielniak, Hybo AIK, 9.59.36

10314) Robert Sommar, Preem IF, 10.01.18

10467) Tommy Winsjansen, IFK Bergvik, 10.08.39

10484) Robert Jonsson, Ski-bike & Run SC, 10.09.34

10512) Olof Berggren, IFK Gnarp, 10.11.08

10576) Urban Berglund, Segersta OK, 10.14.35

10626) Mikael Bomark, AXA SC, 10.17.07

10691) Rolf Olsson, Vallsta SK, 10.22.24

10744) Erik Marklund, Söderhamns SK, 10.25,48

10782) Linus Rådström, Söderhamns SK, 10.29.27

10785) Mikael Sundberg, Söderhamns SK, 10.29.30

11040) Daniel Larsson, Ängebo IK, 10.48.02

11177) Johan Rudolphi, Delsbo IF, 10.57.16

Resultaten baseras på de uppgifter TT fått från Vasaloppet. Hitta ni något fel, eller saknar någon. Mejla gavlesporten@mittmedia.se

Annons