Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är alla som börjar Staffangymnasiet i höst

Antagningarna till Staffangymnasiet har blivit färdiga och vi presenterar listan med alla förstaårselever som har kommit in.

Annons

BA, Bygg- och anläggningsprogrammet, Söderhamn

Anton Björklund, Söderala,

Nick Bohlin Mineur, Söderhamn,

Kalle Ekholm, Söderhamn,

Elias Ekmark, Trönödal,

Elias Hammargren, Söderhamn,

Marcus Holst, Delsbo,

Joel Jonsson, Söderhamn,

Samuel Jonsson, Söderhamn,

Vallentin Källman, Norrala,

Tobias Persson, Norrala,

Daniel Rönn, Norrala,

Simon Sundgren, Sandarne,

Moa Svedin, Trönödal,

Joline Tjäder, Segersta,

Jasmin Toma, Söderala,

Rasmus Wernerson Libäck, Norrala.

EE, El- och energiprogrammet, EEDAT, Söderhamn

Hassan Ali, Söderhamn,

Josefine Bodén, Edsbyn,

Kevin Darkgie, Söderhamn,

Richard Eriksson Lindberg, Edsbyn,

Max Fagerström, Söderhamn,

Max Forsgren, Norrala,

Alexander Juntto, Sandarne,

Jens Källman Andersson, Söderhamn,

Daniel Olpers, Edsbyn,

Oskar Olsson, Bjuråker,

Jonathan Rönnqvist, Söderhamn,

Oliver Wiklander, Delsbo.

EEELT, El- och energiprogrammet, EEELT, Söderhamn

Elias Andersson, Söderhamn,

Tobias Bodin, Marmaverken,

Albin Carlsson, Bollnäs,

Ante Dahlin, Bollnäs,

Lovisa Ekenberg Falström, Voxnabruk,

William Frisk, Bergvik,

Rastam Hajo, Bollnäs,

Leo Jonsson Fallström, Bollnäs,

Adrian Kihlström Rinne, Söderhamn,

Robin Käck, Söderhamn,

Gabriel Larsson, Edsbyn,

Rasmus Link, Rengsjö,

Jonas Låks, Järvsö,

Mewael Solomon Mehtsen, Alfta,

Marcus Schönberg, Järvsö,

Abdullah Sharifi, Söderhamn,

Jonas Svensson, Bollnäs,

Edvin Söder, Edsbyn.

EK, Ekonomiprogrammet, Söderhamn

Emilia Bengtsson, Söderhamn,

Matilda Elffors, Söderhamn,

Mina Englund, Söderhamn,

Clara Eriksson, Ljusne,

Ella Haglund, Söderhamn,

Cecilia Hamstenius, Söderhamn,

Nada Abdi Hashi, Söderhamn,

Tilda Hedlund, Ljusne,

André Johansson, Söderhamn,

Gustav Lind, Söderhamn,

Anton Lindberg, Bergvik,

Tilda Lindström, Sandarne,

Ella Pålbrant, Söderhamn,

Nellie Rosén, Norrala,

Ture Rosén, Stockholm,

Nellie Rönnqvist, Sandarne,

Selihom Berhane Tesfahun, Söderhamn,

Arsen Tuganov, Söderhamn,

Saskia Wickihalder Pettersson, Sandarne,

Jonas Östergård Norgren, Söderhamn.

ESMUS, Estetiska programmet, ESMUS, Söderhamn

Hugo Andersson, Söderhamn,

Erik Bernhardsson, Söderhamn,

Linnéa Kårström, Söderhamn.

FT, Fordons- och transportprogrammet, Söderhamn

Alexander Björklund, Söderhamn,

Anton Fernström, Rengsjö,

Martin Gröning, Ljusdal,

Malin Gustavsson, Järvsö,

Daniel Hammarström, Rengsjö,

Simon Holm, Ljusne,

Emilia Ingeroth, Rengsjö,

Oscar Jansson, Kilafors,

Jens Jonsson, Edsbyn,

Oliver Mattsson Nord, Söderhamn,

Roger Norin Wik, Harmånger,

Billy Olsson, Edsbyn,

Dennis Olsson, Edsbyn,

Ejvind Persson, Rengsjö,

Hampus Sellgren, Söderhamn,

Dennis Svensson, Järvsö.

HA, Handels- och administrationsprogrammet, Söderhamn

Emma Berggren, Söderhamn,

Sofia Björk, Ljusne,

Ellen Gren, Söderala,

Stina Gustafsson, Ljusne,

Beatrice Lindberg, Ljusne,

Axel Pernersten, Söderhamn,

Therese Stenberg, Söderhamn,

Niclas Strömberg, Ljusne,

Lucas Söderblom, Norrala.

IM, Introduktionsprogram, intresseanmälan, Söderhamn

Erica Khalidy, Söderhamn.

IMPROHA, Programinriktat individuellt val, mot Handel- och administration

Fredrik Eriksson, Arbrå,

Pontus Karlsson, Bergvik,

Dijle Sahindal, Kilafors.

IMPROIN, Programinriktat individuellt val, mot Industriprogrammet, Söderhamn

Philip Idell, Söderhamn,

Adam Toma, Söderhamn.

IMPROVO, Programinriktat individuellt val, mot Vård- och omsorgsprogram, Söderhamn

William Ademaj, Sandarne,

Morteza Habibi, Söderhamn,

Sara Lindfors, Ljusne,

Emelie Palm, Arbrå.

IN, Industritekniska programmet, Söderhamn

Erik Andersson, Trönödal,

Edwin Ekstrand, Söderhamn,

Peter Hallström, Söderhamn,

Anton Holm, Ljusne,

Jesper Lindqvist, Sandarne,

Marcus Nilsson, Sandarne,

Thimmy Nilsson, Söderala,

Ibrahim Sharifi, Söderhamn.

NA, Naturvetenskapsprogrammet, Söderhamn

Nils Axelsson, Söderhamn,

Edvin Basic, Ljusne,

Alexandre Bezobrazov, Norrala,

Kevin Hedberg, Söderhamn,

Simon Hägerlind, Söderhamn,

Jens Josefsson, Bergvik,

Husan Karimhadzajeva, Bollnäs,

Linnéa Linde, Söderhamn,

Abdala Mohamed, Söderhamn,

Mumtaz Abdrizack Mohamud, Söderhamn,

Lisa Nordahl, Bergvik,

Hampus Nyström, Söderhamn,

Moa Näsman, Söderhamn,

Sean Sigfried, Stockholm,

Ida Wahlund, Söderhamn.

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet, Söderhamn

Eric Baumeister, Söderhamn,

Filip Bolinder, Norrala,

Eyla Bozan, Söderhamn,

Zukhra Dadaeva, Söderhamn,

Kajsalisa Enberg, Söderhamn,

Viktor Ersmar, Söderhamn,

Alexander Gullsby, Söderhamn,

Emelie Hedberg, Bergvik,

Ida Karlsson, Trönödal,

William Kvist, Söderala,

Filip Nilsen, Söderala,

Emilia Nordström, Söderhamn,

Sara Persson, Söderhamn,

Josefin Rosén Rudberg, Söderhamn,

Paul Sandström, Söderala,

Felix Stake, Söderala,

Hilde Sundin, Bergvik,

Simon Svanberg, Söderhamn,

Marie Voxström, Norrala,

Beri Yenigün, Söderhamn,

Tilda Åhré, Söderala.

TE, Teknikprogrammet, Söderhamn

Axel Andersson, Söderhamn,

David Andersson, Norrala,

Elin Andersson, Söderhamn,

Albin Axelsson, Söderhamn,

Erik Berg, Marmaverken,

Aksel Burman, Söderhamn,

Frida Dahlberg Hirsimäki, Ljusne,

Lovisa Edblad, Söderhamn,

Ida Eklund, Söderhamn,

Albin Engblom, Söderhamn,

Benjamin Filipovic, Söderhamn,

Tobias Halvardsson, Söderhamn,

Johannes Hedqvist, Bergvik,

Sebastian Jandrén, Söderhamn,

Marcus Jansson, Söderhamn,

Erik Jonsson, Söderhamn,

Nikolai Kronmann, Bergvik,

Matthias Larsson, Söderhamn,

Alfred Lindquist, Söderhamn,

Simon Magnusson, Söderhamn,

Aho Miro, Söderhamn,

Maja Mix, Söderhamn,

Linus Nordin Mineur, Söderhamn,

Hugo Norlin, Söderhamn,

Jesper Norrlander, Söderhamn,

William Nyberg Ivarsson, Söderhamn,

Philip Olsson, Söderhamn,

Ahmed Qutati, Söderhamn,

William Ramqvist, Söderhamn,

Anton Sjöberg, Söderhamn,

John Skoog, Bispgården,

Loke Solum, Söderhamn,

Madeleine Stagård, Söderhamn,

Filip Stenegren, Söderhamn,

Hannah Strandow, Söderhamn,

Anton Ström Clay, Söderhamn,

Alma Swärdh, Söderhamn,

Kevin Wallström, Trönödal,

Erik Willerius, Söderhamn,

Isabel Zakrisson, Söderhamn

VO, Vård- och omsorgsprogrammet, Söderhamn

Johanna Hallkvist, Marmaverken,

Hanna Larm, Norrala,

Kornelia Löjdström, Söderhamn,

Linda Moranok Linger, Bergvik,

Johanna Olsson, Norrala,

Hanna Sandberg, Ljusne,

Wilma Schlömer, Sandarne,

Kiya Tadesse, Söderhamn,

Hannah Tengström Modd, Bergvik,

Sofia Viklund, Bergvik,

Sanna Wasberg, Vallvik.

Mer läsning

Annons