Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är alla antagna till Slottegymnasiet och Trägymnasiet i höst

Antagningarna till Slotte och Trägymnasiet har blivit färdiga och vi presenterar listan med alla förstaårselever.

Annons

Läs mer: Hallå där Fanny Wallin som börjar på ekonomiprogrammet på Slotte till hösten

Slottegymnasiet

Barn-och fritidsprogrammet, BF

Elin Bekkos, Färila

Oline Bekkos Melin, Färila

Melanie Byström, Korskrogen

Emil Eklund Hansson, Ramsjö

Pontus Frisk, Ramsjö

Sebastian Fällgren Viklund, Järvsö

Anton Hed, Ljusdal

Alexander Jakobson, Järvsö

Anna Lindblom, Enånger

Tova Näslund, Färila

Mathias Olsson, Karlstad

Mathilda Ädel, Bergsjö

Ekonomiprogrammet, EK

Danielle Björk, Ljusdal

Isa Brandell, Järvsö

Tove Dolve, Ljusdal

Tove Holthausen, Ljusdal

Lucas Jansson, Tallåsen

Serhat Kabasakalli, Färila

Edvin Larsson, Korskrogen

Agnes Nilzon, Ljusdal

Nora Nordlund, Ljusdal

Elin Nyman, Ljusdal

Batur Abdul Rahman, Ljusdal

Ellen Rosdahl Skoglund, Ljusdal

Jennifer Sörell, Ljusdal

Tilde Tönners Eriksson, Ljusdal

Fanny Wallin, Ljusdal

Estetiska programmet, ESEST

Julia Berglund, Ljusdal

Nora Bååth, Arbrå

Tove Eriksson, Los

Evelyn Febbo, Ytterhogdal

Johannes Hellstadius, Los

Frida Ivarsson, Edsbyn

Sofia Nygren Björnström, Ljusdal

Lovisa Torrång, Ljusdal

Estetiska programmet – musik, ESMUS

Linn Einarsson, Arbrå

Paw Ku Kut Kyaw Lay, Hudiksvall

Hampus Danhard, Järvsö

Julia Eriksson, Arbrå

Hantverksprogrammet – textil, HVTEX

Johanna Pettersson, Ås

Beatrice Uhras, Edsbyn

Industritekniska programmet, IN

Jonas Eriksson, Ljusdal

Jens Fredriksson, Los

Simon Grandell, Järvsö

Tobias Hällgren Ersgård, Vallsta

Isak Karlsson, Los

Viktor Karlsson, Los

Axel Larsson, Ljusdal

Emil Löfgren, Ljusdal

Mar La Kie Mar La Kie, Ljusdal

Anton Norén Gustafsson, Ljusdal

Iman Rasuli, Ljusdal

Emil Svanberg, Ljusdal

Simon Wallin, Ramsjö

Naturvetenskapsprogrammet, NA

Anna Barsch, Järvsö

Nora Berglund, Färila

Lydia Färlin, Ljusdal

Thor Gustafsson, Färila

Evelina Isaksson, Los

Edwin Larsson Knapp, Ljusdal

Ozan Sagir, Ljusdal

Robin Svensson, Ljusdal

Martin Svärd, Ljusdal

William Våhlberg, Ljusdal

Naturbruksprogrammet – djurvård, NBDJU

Elin Asp, Arbrå

Thomina Brokmann Sundström, Ilsbo

Sophie Gallo, Korskrogen

Angelica Lindström, Edsbyn

Michelle Mickelsson, Bollnäs

Jane Olsson, Delsbo

Josefine Pålsson, Alby

Julia Rosén, Arbrå

Martin Schmidt, Los

Wilma Selahn Forsström, Hudiksvall

Malinda Wettersten, Åkersberga

Vera Wikström, Gnarp

Clara Öst, Edsbyn

Naturbruksprogrammet – skog, NBSKO

Alvin Andersson, Åmotsbruk

Linus Andersson, Ljusdal

Victor Berbes, Ytterhogdal

Erik Bergman, Erikslund

Linn Brorsson, Arbrå

Marcus Engberg, Järvsö

Hugo Eriksson, Ljusdal

Sandra Eriksson, Hede

Lukas Hammarström, Bollnäs

Martin Hansson, Edsbyn

Emil Hildingsson, Rengsjö

Albin Högman, Rengsjö

Markus Jonsson, Funäsdalen

Emil Kolmodin, Vallsta

Jonatan Kriström, Sörbygden

Måns Kvick, Alfta

Josefine Källman, Näsviken

Elias Larsson, Järvsö

Erik Larsson, Delsbo

Manne Lööv, Ljusdal

Joel Moberg, Söråker

Ebba Modin, Hede

Jakob Nilsson, Vemdalen

Harald Nordin Persson, Bjuråker

Alfred Perera, Hedesunda

Jens Rehnfeldt, Funäsdalen

Matilda Strand, Fränsta

Anton Svalberg, Färila

Axel Wallberg, Tallåsen

Per Westin, Ockelbo

Tobias Wexell, Los

Robin Östberg, Arbrå

Restaurang- och livsmedelsprogrammet, RL

Joel Arringe, Ljusdal

Marc Badia Rodriguez, Ramsjö

Frida Dölfors, Voxnabruk

Douglas Hertzman, Järvsö

Olof Lignell, Järvsö

Wilma Nilsson Ädel, Järvsö

Matilda Nord, Los

Victor Sandstedt, Ljusdal

Linn Wallberg, Järvsö

Samhällsvetenskapsprogrammet, SA

Anna Arusell, Ljusdal

Myo Min Aung Aung, Sveg

Smilla Benerius, Ljusdal

Alma Björk, Färila

Moa Björk, Färila

Hanna Engman, Färila

Julia Finnäng, Ljusdal

Emil Forsberg, Ljusdal

Liza Hansson Karakoca, Ljusdal

Malou Hjelm, Järvsö

Hanna Hylander, Ljusdal

Maja Källman, Färila

Elin Larsson Nahmias, Färila

Hannah Mårtensson, Färila

Linnea Mårtensson, Järvsö

Felicia Nilsson, Ljusdal

Ottilia Plomér Sundqvist, Järvsö

Sebastian Samuelsson, Ljusdal

Stina Skalberg Halvarsson, Ljusdal

Sam Stivey, Arbrå

Madelene Zetterberg, Järvsö

Vård- och omsorgsprogrammet, VO

Emma Ahlnäs, Hede

Mahdi Amiri, Ljusdal

Sally Ankerstål, Järvsö

Sebastian Brodin, Järvsö

Moo Dah, Ljusdal

Alexandra Dahlberg, Ljusdal

Jennifer Jonsson, Los

Filip Sjöblom, Ljusdal

Trägymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet, BA

Filip Bergström, Delsbo

Alex Gunnarsson, Ljusdal

Alexander Kristiansson, Bjuråker

Linus Nyström Grew, Arbrå

Sebastian Sörqvist, Järvsö

Alfred Vallin, Delsbo

Kevin Wirén, Arbrå

Programinriktat individuellt val, mot Bygg- och anläggningsprogrammet, IMPROBA,

Edwin Persson, Ljusdal

Yrkesintroduktion, mot Hantverksprogrammet, IMYRKHV

Anton Bäcklin, Ramsjö

Jakob Liljestrand, Ljusdal

Alexander Mårtensson, Ljusdal

Mer läsning

Annons