Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är årets studenter

/

Vita mössor, rosor och plakat kommer än en gång fylla Hudiksvalls gator. Här är namnen på årets studenter.

Annons

Byggprogrammet

Per-Erik Bergsman, Bjuråker

Christoffer Bjurenstam, Näsviken

Jimmy Fredin, Delsbo

Jakob Hiltunen, Gnarp

Fredrik Jonsson, Hudiksvall

Rickie Källman, Hudiksvall

Magnus Larsson, Hudiksvall

Linus Lönn, Forsa

Dennis Melin, Hudiksvall

Victor Molin Engman, Forsa

Jonathan Niklasson, Hudiksvall

Johan Nilsen, Hudiksvall

Niklas Nordberg, Färila

Per Nylund, Delsbo

Andreas Persson, Jättendal

Olov Ridderstråle, Bjuråker

Elias Schön, Forsa

Johan Sjöblom, Gnarp

Michael V Wachenfeldt, Ljusdal

Fredrik Valborg, Hudiksvall

Oskar Åsåker, Forsa

Carl Embretsén, Hudiksvall

Erik Eriksson-Våhlén, Färila

Patrik Jonsson, Näsviken

Filip Kiltorp, Alfta

Johanna Brink, Delsbo

Denise Idén Höglund, Gnarp

Amanda Ottosson, Jättendal

Cecilia Persson, Bjuråker

Emelie Skoglund, Tallåsen

Daniel Söderlund, Enånger

Emil Larsson, Bergsjö

Tobias Nilsson, Forsa

Pontus Persson, Njutånger

Magnus Åsåker, Ilsbo

Olov Henrik Mattisson, Näsviken

Elprogrammet  

Björn Broberg, Iggesund

Emil Eriksson, Iggesund

Jonathan Hamlin, Delsbo

Christoffer Jensen, Hudiksvall

Timmy Mattsson, Ljusdal

Robert Nordin, Iggesund

Stefan Sjöblom, Gnarp

Carl Öst Wilkens, Delsbo

Rhoderick Andersson, Hudiksvall

Kevin Eriksson, Delsbo

Daniel Gatica Escobar, Sundsvall

Pontus Halvarsson, Korskrogen

Andreas Holmgren Lindström, Hudiksvall

Markus Jacobsen, Iggesund

Sebastian Jensen, Ljusdal

Christoffer Nilsson, Hudiksvall

Axel Olsson, Färila

Mikael Persson, Hudiksvall

Alice Sandberg, Näsviken

Mathias Söderman, Hudiksvall

Karl Viklund, Hudiksvall

Daniel Åhman, Frösön

Erik Ångström, Ljusdal

Energiprogrammet  

Anton Borgqvist, Sandarne

Becir Camo, Hudiksvall

John Dässman, Delsbo

Andreas Hedberg, Ljusne

Jimmy Hägg, Ljusdal

Olof Larsson, Hudiksvall

Jesper Paepke, Söderhamn

Jon Persson, Jättendal

Pär Snellman, Hudiksvall

Oskar Trönnhagen, Hudiksvall

  

Estetiska programmet  

Katarina Björnsdotter Stense, Bergsjö

Lina Brolund, Hudiksvall

Maja Hedlund, Bergsjö

Frida Henriksson, Iggesund

Nina Holmstedt, Harmånger

Desirée Podoll, Iggesund

Malin Sjödin, Söderhamn

Martina Stålhammar, Sandarne

Simon Tallroth, Hudiksvall

Nathalie Åkerström, Forsa

Rania Magdasdotter, Forsa

Emil Bohjort Engberg, Bergsjö

Jeremy Cedendahl, Hudiksvall

Adam Edh, Hudiksvall

Samuel Larsson, Hudiksvall

Daniel Lindberg, Bergsjö

Maja Lindvall, Njutånger

Oscar Lönn, Forsa

Jenny Melin, Njutånger

Simon Soe, Hudiksvall

Evelina Strand, Ytterhogdal

Joakim Ström, Iggesund

Amanda Svärd, Njutånger

Gustaf Terneborg, Näsviken

Linnea Vonck, Strömsbruk

Richard Hansson, Enånger

Cecilia Edin, Hudiksvall

Jimmy Edling, Hudiksvall

Robin Engberg, Iggesund

Matilda Eriksson, Ljusdal

Sophia Falk, Hudiksvall

Elina Fernlund, Hudiksvall

Malin Forsling, Forsa

Thongchai Groth, Delsbo

Markus Grunnesjö, Delsbo

Rebecca Göransson, Hudiksvall

Maja Hallgren, Hudiksvall

Felix Lundqvist, Hudiksvall

Andrietta Lönnman, Hudiksvall

Simon Markusson, Iggesund

Caroline Mill, Hudiksvall

Jennie Moberg, Iggesund

Kei Moverare, Forsa

Sofie Munktell, Harmånger

Amanda Nilsson, Forsa

Elin Nilsson, Hudiksvall

Lina Persson, Forsa

Viktoria Persson, Delsbo

Simone Persson Wrangfalk, Delsbo

Veronica Siivonen, Hudiksvall

Eimi Snell, Iggesund

Beatrice Sundberg, Forsa

Emelie Vestby, Njutånger

Ida Wester, Hudiksvall

Kevin Engberg, Iggesund

Fordonsprogrammet  

Claes Berg, Bergsjö

Emil Hassel, Bergsjö

Niclas Hübenette, Delsbo

Patrik Turri, Hudiksvall

Fredrik Åsberg, Bergsjö

Anton Ekblom, Harmånger

Mattias Sving, Delsbo

Tobias Engström, Hudiksvall

Andreas Eriksson, Hudiksvall

Louise Eriksson, Bergsjö

Mikael Eriksson, Hudiksvall

Adam Hedlund, Hudiksvall

Rebecca Huber, Forsa

Dennis Jonsson, Delsbo

Lina Jonsson, Hudiksvall

Andreas Sundin, Delsbo

Sigurd Hoffmann Watanawilai, Bjuråker

Mats Käller, Njutånger

Mattias Löf, Hudiksvall

Hudiksvalls Industritekniska program

Eric Berlin, Njutånger

Mattias Eriksson, Hassela

Per Hallebratt, Hudiksvall

Tobias Hällberg Martinsson, Hudiksvall

Mattias Jonsson, Njutånger

Lina Lund, Bjuråker

David Mattsson, Ilsbo

Oskar Strömberg, Iggesund

Marcus Svensson, Bergsjö

Johanna Söderberg, Iggesund

Jimmy Söderström, Bergsjö

Alexander Ågren, Iggesund

Joel Fredin, Delsbo

Emil Holtentjärn, Hudiksvall

Christoffer Johansson, Njutånger

Malin Karlsson, Strömsbruk

Johanna Kristiansson, Bjuråker

Emil Midell, Njutånger

Martin Persson, Enånger

Robin Strömberg, Njutånger

Jimmy Westerstråhle Sjölin, Hassela

Alexander Åström, Forsa

Handels- och administrationsprogrammet

Malin Sigvardsson, Hudiksvall

Ida Sundin, Hudiksvall

Josefine Wik, Hudiksvall

Jonathan Andersson, Färila

Andreas Bjelkelöv, Hudiksvall

Jenny Björs, Järvsö

Christian Brolin, Ljusdal

Alexander Eriksson, Söderhamn

Martin Eriksson, Hudiksvall

Julia Karlsson, Ljusdal

André Klas, Njutånger

Jonathan Lundh, Hudiksvall

Frida Norman, Gnarp

Sandra Sundberg, Gnarp

Mathias Åkerlund, Hudiksvall

Sanna Färlin, Ljusdal

Victor Nordin, Delsbo

Elin Pettersson, Forsa

Tomas Russom, Hudiksvall

Sofi Sverin, Hudiksvall

Andreas Ahlberg, Bjuråker

Ida Andersson, Bollnäs

Jesper Arborén, Hudiksvall

Hans Areskoug, Hudiksvall

Ellen Fernlund, Hudiksvall

Anna Fors, Näsviken

Linnéa Jonsson, Delsbo

Tobias Källman, Bjuråker

Nikolas Larsson, Jättendal

Cecilia Vedin, Hudiksvall

Rebecca Winkler, Iggesund

Julia Karlsson, Järvsö

Michaela Sundström, Njutånger

Sara Gustafsson, Järvsö

Elina Skalberg, Järvsö

Linnea Skoglund, Delsbo

Erika Stark, Bergvik

Sandra Ström, Iggesund

Isabell Mood, Delsbo

Hotell- och restaurangprogrammet  

Oskar Asp, Hudiksvall

Karolina Berg, Jättendal

Jessica Eriksson, Iggesund

Daniel Jonsson, Hudiksvall

Marcus Löf, Hudiksvall

Sofia Norin, Forsa

Emelie Persson, Hudiksvall

Caroline Rehn Klaesson, Sandarne

Elin Sandberg, Ljusne

Marcus Skoglund, Hudiksvall

Christoffer Tagg, Hassela

Lizette Terneborg, Forsa

Madeleine Ulvbacke, Hudiksvall

Fredrik Undin Enros, Hudiksvall

Lars Åslund, Bergsjö

Johan Albinsson, Bjuråker

Fanny Berglund, Hudiksvall

Elin Finnström, Bergsjö

Marcus Flinthammar, Hudiksvall

Lisa Holmgren, Njutånger

Dennis Johansson, Bergsjö

Jesse Ljung, Bergsjö

Jonas Myrsten, Hudiksvall

Martin Olsson, Iggesund

Joakim Pettersson, Bergsjö

Sofia Rydfelt, Iggesund

Daniel Svensson, Söderhamn

Sofie Tällberg, Hudiksvall

Alice Ulfeldt, Bergsjö

Hanna Varga, Forsa

Johannes Örn, Bergsjö

Viktor Östergren, Hudiksvall

Hantverksprogrammet  

Caroline Furuskog, Näsviken

Evelina Nordin, Hudiksvall

Oscar Sund, Hudiksvall

Ida Wallgren, Hudiksvall

Johan Edman, Hudiksvall

Patrik Kardell, Jättendal

Andreas Olsson, Iggesund

Frida Fors, Hudiksvall

Emilia Skoglund, Hassela

Anna-Karin Stoltz, Hudiksvall

Media- och kommunikationsprogrammet  

Isabelle Andrésen, Iggesund

Christoffer Bäckström, Hudiksvall

Sara Carlzén, Hassela

Mina Edstrand, Hudiksvall

Olof Ellström, Hudiksvall

Gustav Fredriksson, Hudiksvall

Viktor Ivarsson, Bollnäs

Alexandra Johansson, Iggesund

Angelica Juhlin, Forsa

Sanna Klefbom, Hudiksvall

Agnes Larsson, Hudiksvall

Kristina Lindgren, Näsviken

Elina Nyberg, Ljusdal

Beatrice Papaztcheva, Hudiksvall

My Persson, Hudiksvall

Niklas Skog, Forsa

Emil Sundberg, Forsa

Anette Tyberg, Delsbo

Ida Wallinder, Hudiksvall

Emma Wennström, Iggesund

Caroline Westerlund, Bjuråker

Josefin Wiklund, Iggesund

Erika Åkerlund, Iggesund

Naturvetenskapsprogrammet  

Julia Andersson, Njutånger

Amanda Berg, Enånger

Stefan Berg, Iggesund

Linda Bohjort, Iggesund

Gunta Celma, Hudiksvall

Ebba Elverstig, Enånger

Olov Eriksson, Bjuråker

Goran Esmail, Hudiksvall

Sandra Granlund, Delsbo

Oscar Hermansson, Hudiksvall

Nadia Khabouchi, Hudiksvall

Marie Mahlberg, Hudiksvall

Rickard Näslund, Bergsjö

Jenny Olsson, Forsa

Marina Rashyna, Hudiksvall

Arusjak Sarkisjan, Hudiksvall

Simon Strid, Hudiksvall

Andreas Ström, Hudiksvall

Patrik Wilfer, Hudiksvall

Fredric Segerbrand, Forsa

Sofie Asp, Iggesund

Maria Carlzén, Hassela

William Dahlström, Hudiksvall

Johanna Engnell, Iggesund

Viktor Fagerström, Näsviken

Charlie Fredin Buske, Näsviken

Victoria Haavisto, Hudiksvall

Ingrid Hedin, Hudiksvall

Carl Holmquist, Näsviken

Maja Jonsson, Hudiksvall

Katrin Jonsson Mood, Hudiksvall

William Jonsson, Iggesund

Christina Larsson, Delsbo

Ida Lindberg, Iggesund

Joel Ljunggren, Hudiksvall

Kristina Mood, Forsa

Erik Nordholm, Iggesund

Patrik Olsson, Jättendal

John Palmborg, Hudiksvall

Johanna Pettersson, Gnarp

Fredrik Rahm, Hudiksvall

Isak Stomberg, Näsviken

Louise Sunnälv Persson, Hudiksvall

Simon Vilhelmsson, Forsa

Henrik Winther, Harmånger

Gustav Zetterlund, Hudiksvall

Omvårdnadsprogrammet  

Simone Mattsson, Hudiksvall

Sofie Abrahamsson, Bergsjö

Linn Andersson, Harmånger

Sara Backström, Hudiksvall

Nora Bertils, Hudiksvall

Elin Binett, Enånger

Veronika Dolk, Delsbo

Agnes Ek, Hudiksvall

Julia Engfors Eriksson, Njutånger

Ida Johansson, Näsviken

Therese Johansson, Forsa

Andrea Larsson, Näsviken

Rebecca Larsson, Hudiksvall

Ronja Lindholm, Bergsjö

Emelie Lovén Silén, Delsbo

Malin Strömbom, Harmånger

Hsu Taj, Hudiksvall

Ngun Neih Sui To Thuang, Bergsjö

Malin Västlin Rissanen, Hudiksvall

Sara Wadin, Bergsjö

Linnea Westberg, Bergsjö

Stina Åkerlund, Forsa

Lina Hedblom, Njutånger

Samhällsvetenskapsprogrammet  

Märta Adolfsson, Hudiksvall

Nils Adolfsson, Hudiksvall

Elin Aittamaa, Hudiksvall

Martin Bennmarker, Forsa

Cecilia Broström, Hudiksvall

Sakarias Dahlström, Hudiksvall

Maja Engstrand, Hudiksvall

Sofia Fahlesson, Hudiksvall

Felix Glantz Frankenberg, Hudiksvall

Alexander Goude, Bjuråker

Cammar Hussein, Hudiksvall

Andreas Hållén, Forsa

Jonathan Lindgren, Hudiksvall

Mikael Nordin, Hudiksvall

Johan Norin, Forsa

Alvina Palmborg, Hudiksvall

Felicia Pärlefalk, Delsbo

Mikaela Sjösten, Hudiksvall

Emma Sundström, Hudiksvall

Lisa Söderberg, Forsa

Daniel Torngren Blom, Hudiksvall

Lovisa Vadén, Hudiksvall

Gustav Westlund, Hudiksvall

Elin Zacco Lundén, Hudiksvall

Erik Zacco Lundén, Hudiksvall

Linda Zettlin, Enånger

Dilan Aram Hunar, Hudiksvall

Fundesa Bitiq, Iggesund

Mohamed Darwiche, Iggesund

Frida Eriksson, Iggesund

Olivia Forsström, Hudiksvall

Elin Podoll, Iggesund

Roj Renwar, Hudiksvall

Maria Shukalo, Hudiksvall

Nicklas Strömbom, Näsviken

Maya Sundlöf, Hudiksvall

Selma Vatic, Hudiksvall

Angelica Wallin, Gnarp

Sofia Andersson, Enånger

Oskar Axlund, Iggesund

Linn Bjernfalk, Hudiksvall

Elin Bjur, Hudiksvall

Märit Blank, Delsbo

Joar Ekenstav, Hudiksvall

Adrian Gustafsson, Hudiksvall

Anna Johansson, Enånger

Britta Johansson, Hudiksvall

Ylva Karlsson, Näsviken

Miriam Nunes Westman, Delsbo

Matilda Olsson, Hudiksvall

Olle Sandström, Jättendal

Nina Sjölén, Hudiksvall

Julia Strid, Hudiksvall

Matilda Sundqvist, Hudiksvall

Levina Ekvall, Hassela

Martin Saxlind, Bjuråker

Christian Bergqvist, Hudiksvall

Jonas Elmesten, Hudiksvall

Gustav Englund, Hudiksvall

Filip Forsman, Bergsjö

Kalle Hedblom, Hudiksvall

Anton Henriksson Bergström, Ilsbo

Anders Höglund, Hudiksvall

Jakob Jonsson, Hudiksvall

Sigrid Ingeborg Larsson, Näsviken

Elin Lindqvist, Enånger

Mimmi Nilsson, Enånger

Petter Olsson, Hudiksvall

Johan Settlin, Enånger

Robert Sigvardsson, Hudiksvall

Per Svedlund, Hudiksvall

Emma Trönnhagen, Hudiksvall

Johanna Wahlstedt, Hudiksvall

Maja Westberg, Enånger

Jonatan Westner, Hudiksvall

Linnéa Balazsi, Hudiksvall

Alvina Thidé, Bjuråker

Teknikprogrammet  

Linnéa Bodell, Hudiksvall

Ludvig Rydahl, Hudiksvall

Fredrik Bergqvist, Hudiksvall

Emil Lindqvist, Iggesund

Lars Mohlén, Hudiksvall

Elin Svensk, Hudiksvall

Christian Bodell, Njutånger

Victor Hallberg, Njutånger

Amanda Johansson, Hudiksvall

Albin Munter Forsgren, Hudiksvall

Malin Sandberg, Hudiksvall

Matilda Sjödin, Gnarp

Tove Sjödin, Enånger

Cajsa Söderström, Bergsjö

Johanna Westerbring, Hudiksvall

Andreas Berglund, Hudiksvall

Elina Bergqvist, Hudiksvall

Jonathan Forsberg, Forsa

Lukas Magnusson, Iggesund

Jesper Nilsson, Forsa

Jenny Grahn, Näsviken

Mikael Andersson, Näsviken

Anna Balkefors, Hudiksvall

Alexandra Käller, Enånger

Rickard Mårtens, Alfta

Per Persson, Hudiksvall

Sofia Persson, Hudiksvall

Karolina Englund, Delsbo

Anna Eriksson, Hudiksvall

Rickard Eriksson, Delsbo

Carolina Gröning, Gnarp

Isac Lambertsson, Njutånger

Carolina Lindgren, Näsviken

Fredrik Medevik, Hudiksvall

Erica Norberg, Näsviken

Anna Nordin, Hudiksvall

Elin Pettersson, Delsbo

Cecilia Sundberg, Gnarp

Magdalena Wiksten, Hudiksvall

Lars Backman, Hudiksvall

Jacob Eiserman, Hudiksvall

Alexander Högdahl, Hassela

Teun Kokke, Hudiksvall

Patrik Norman, Hudiksvall

Anton Pettersson, Hudiksvall

Hantverksprogrammet

Olof Pettersson, Hudiksvall 

Handels- och administrationsprogrammet

Zakaria Sonabisson, Hudiksvall

Barn- och fritidsprogrammet, Forsa

Kim Nyström, Forsa

 

Handelsprogrammet, Forsa

Anne-Catrine Wiberg, Forsa

 

Hotell- och restaurangprogrammet, Forsa

Fredrik Helmersson, Forsa

Hussein Rasheed, Hudiksvall

Emelie Åhs, Näsviken

Lili Bergström, Iggesund

 

Individuella programmet, Forsa

Christoffer Nilsson, Bergsjö

 

Naturbruksprogrammet, Forsa

Adam Hoek, Hudiksvall

Simon Söder, Hudiksvall

Johannes Wallin, Forsa

 

Furulund

Lisen Olsson, Hudiksvall

Erik Söderström, Hudiksvall

 

Lillfjärden

Karin Jonsson, Hudiksvall

Fotnot: Glada Hudikgymnasiet lämnar inte ut namnen på sina avgångselever med hänvisning till att man inte är en offentlig verksamhet.

Mer läsning

Annons