Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Här är alla som börjar Bromangymnasiet i höst

Antagningarna till Bromangymnasiet har blivit färdiga och vi presenterar listan med alla förstaårselever.

Annons

BA, Bygg- och anläggningsprogrammet, Hudiksvall

Hassan Ali, Bergsjö, Linus Bylin, Gnarp, Theodor Edén, Sveg, Mo Eh Moe, Hudiksvall, Emil Eriksson, Hudiksvall, Rasmus Fredriksson, Sandarne, Lucas Fullbrook, Iggesund, Marcus Honkasalo, Enånger, Wille Jonsson, Iggesund, William Jonsson, Delsbo, Linus Larsson, Näsviken, Alexander Lindberg, Hudiksvall, Marcus Ludwichowski, Hudiksvall, Edwin Lötmyr, Näsviken, Erik Nordin, Jättendal, Oliver Nähr Winkel, Söderbärke, Timor Sandberg, Gnarp, Elias Strand, Delsbo, Lucas Svensson, Delsbo, Oskar Vallin, Harmånger, Filip Åkerman, Färila, Isaac Äng, Gnarp, William Östlund, Ljusne.

BAANL0L, Bygg- och anläggningsprogrammet, lärling, BAANL, Hudiksvall

Albert Bodén, Njutånger, Oscar Waernholm, Hudiksvall.

EE, El- och energiprogrammet, Hudiksvall

Villiam Arvidsson, Järvsö, Simon Eliasson, Delsbo, Linus Göransson, Färila, Alexander Hellström, Korskrogen, Loke Jakobsson Ekberg, Ljusdal, Petprasert Jaroenpol (fiew), Hassela, Adreas Jonsson, Delsbo, Samuel Ljungberg, Järvsö, Erik Lönnmo, Järvsö, Johannes Mill, Strömsbruk, Nils Nilsson, Hudiksvall, Felix Perersgård, Järvsö, Oliver Röjd, Färila, Fredrik Söder, Delsbo, Hampus Wiberg, Hudiksvall, Samuel Wikner, Näsviken.

EK, Ekonomiprogrammet, Hudiksvall

Mustafa Attaie, Hudiksvall, Asan Bajalan, Hudiksvall, Adam Bjur, Hudiksvall, Emma Björk, Delsbo, Emma Björk, Ljusdal, Julia Bladin, Iggesund, Rasmus Blid, Forsa, Moa Blom, Delsbo, Alex Butler, Hudiksvall, Amanda Claesson, Forsa, Erik Damberg, Hudiksvall, Filip Dawidowicz, Strömsbruk, Felix Edeborg, Hudiksvall, Hanna Emilsson, Hudiksvall, Jennie Engberg, Bergsjö, Fanny Engström, Gnarp, Elvira Eriksson, Bergsjö, Frida Eriksson, Forsa, Madelene Eriksson, Iggesund, Oskar Eriksson, Bergsjö, Tobias Eriksson, Hudiksvall, Martin Fahlberg, Hudiksvall, Emma Flodin, Ilsbo, Klara Franck, Näsviken, Erik Guldbrand, Hudiksvall, Jesper Gunnarsson, Hassela, Elin Hansson, Bjuråker, Emma Hansson, Iggesund, Ellen Hellberg, Hudiksvall, Emil Hellberg, Hudiksvall, Karla Henriksson, Hudiksvall, Julia Hoffman, Ljusdal, Moa Holmberg, Hudiksvall, Klara Hägg, Hudiksvall, Emma Aliona Högström, Näsviken, Julia Jansson, Hudiksvall, Johannes Jouaud, Hudiksvall, Noomi Jung, Bergsjö, Dastan Kader, Hudiksvall, Filip Karlsson, Hudiksvall, Emelie Larsson, Iggesund, Tove Larsson, Bergsjö, Olle Larsson Wermelin, Gnarp, Jonna Liiten, Jättendal, Nike Long, Bergsjö, Louise Matejka, Delsbo, André Mickelsson, Forsa, Ronja Myrseth, Hudiksvall, Krittamet (bet) Nasomphak, Bergsjö, Stina Nord, Hudiksvall, Emilia Ohlin, Hudiksvall, Victor Ouglev, Bjuråker, Arleena Paanalahti, Arbrå, Ella Persdotter, Forsa, Tess Persson, Bergsjö, Joel Pettersson, Hudiksvall, Felix Rapp, Hudiksvall, Edwin Rolin Friberg, Hudiksvall, Elin Rundgren, Hudiksvall, Victor Rydfelt, Iggesund, Fredrik Samuelsson, Hudiksvall, Ellen Schmidt, Hudiksvall, Emelie Skott, Hudiksvall, Elin Sköldungen Signe Bergsjö, Strömbom, Harmånger, Elin Sundberg, Hudiksvall, Emil Sundberg, Gnarp, Viktor Sundqvist, Hudiksvall, Axel Svensson, Hudiksvall, David Thelin Pesämaa, Hudiksvall, Adrian Thorin, Hudiksvall, Tina Tufan, Forsa, Emma Vadén, Hudiksvall, Alex Wahlström, Stråtjära, Kalle Wallgren, Hudiksvall, Julia Westerberg, Korskrogen, Greta Wickström, Bollnäs, Anastassia Zyrianova, Delsbo, Jesper Ärfström, Hudiksvall, Patrik Örnstedt, Hudiksvall.

ESBIL, Estetiska programmet, ESBIL, Hudiksvall

Märta Andersson, Hudiksvall, Emanuel Bergman, Hudiksvall, Jennifer Boman, Hudiksvall, Tilda Borgström, Hudiksvall, Klara Borin, Enånger, Tilde Dahl, Söderhamn, Hanna Fyhr, Hudiksvall, Alice Hansson, Forsa, Jennifer Holm, Hudiksvall, Malva-klara Jonsson, Bjuråker, Mang Khan Min Mang Son, Bergsjö, Viking Nordin, Hudiksvall, Joel Norling, Harmånger, Alice Persson, Hudiksvall, Lonella Svalstedt, Bergsjö.

ESMUS, Estetiska programmet, ESMUS, Hudiksvall

Yussef Buyemaa Laaii, Iggesund, Emilia De Pablos, Hudiksvall, Nathalie Hagman, Bergsjö, Ida Halvarsson, Bjuråker, Erik Hellman, Forsa, Emma Pettersson, Iggesund, Hannes Pousard, Näsviken, Angelica Skoog, Ilsbo, Lydia Stålberg, Stocka, Agnes Viksten, Hudiksvall.

FT, Fordons- och transportprogrammet, Hudiksvall

Linnea Andersson Bohlin, Bjuråker, Christer Andersson, Tallåsen, Eric Bodin, Enånger, André Brun, Bergsjö, En Ler So En Ler So, Harmånger, Noah Elfström, Hassela, Oskar Forsström, Bergsjö, Veronica Halvarsson, Njutånger, Katarina Hedberg, Bergsjö, Henrik Hesseltun, Ilsbo, Rasmus Jonsson, Bergsjö, Michael Lehman, Hudiksvall, Elin Ljungberg, Järvsö, Alexander Ljungqvist, Harmånger, Albin Lundkvist, Gnarp, Jenny Nilsson, Järvsö, Kanisorn Nilwong (bom), Hassela, Simon Persson, Delsbo, Kim Spång, Njutånger, Dennis Svedin, Iggesund, Simon Wallner, Ilsbo, Hugo Wiberg, Ljusdal, Edvin Åström, Ljusdal.

HA, Handels- och administrationsprogrammet, Hudiksvall

Mohammad Raza Attaie, Hudiksvall, Herman Avsarki, Hudiksvall, Martin Bräck, Vikarbyn, Ekrem Demirtas, Hudiksvall, Anton Eriksson, Bergsjö, Hampus Eriksson, Hudiksvall, Märta Fahlberg, Delsbo, Linus Friberg, Iggesund, Felix Halldén, Hudiksvall, Linus Karlsson, Smedjebacken, Marcus Larsson, Hudiksvall, Rebecca Magnusson, Gnarp, Marcus Ojala, Iggesund, Nora Persson, Iggesund, Tim Rönning, Kilafors, Sinan Sener, Hudiksvall, Robin Stark, Enånger, Mattias Strandell, Hudiksvall, Wilma Svang, Delsbo, Emil Svensson, Hudiksvall, Emil Tagg, Iggesund, Ida Tyberg, Delsbo, Rebecka Wahlberg, Hudiksvall, Fitsum Asgedom Winta, Hudiksvall.

HT, Hotell- och turismprogrammet, Hudiksvall

Emilia Aronsson, Norrala, Julia Arousell, Tallåsen, Tilda Bergström, Tallåsen, Melina Brinley, Kilafors, Anja Carlsson, Ljusdal, Gustav Ed, Jättendal, Olivia Forsberg, Näsviken, Frida Goude, Sandarne, Luna Hassoldt, Kårböle, Sonja Hillblom Vuorinen, Tallåsen, Clara Johansson, Hudiksvall, Lovisa Karlsson, Norrala, Fannie Koponen Hedman, Ljusdal, Julian Krantz, Delsbo, Stina Larsson, Norrala, Teresia Larsson, Ljusdal, Denice Magnusson, Järvsö, Jonathan Nordlund, Enånger, Noa Nordqvist, Delsbo, Junie Norgren, Forsa, Emilia Numelin, Hudiksvall, Emelina Olsson, Färila, Tilda Olsson, Trönödal, Alice Pettersson, Jättendal, Natalia Rostankowska, Los, Vilma Sjöö, Bollnäs, Hugo Snell, Hudiksvall, Lucas Sundlöf, Ljusdal, Oskar Svang, Delsbo, Emelie Westrin, Iggesund.

IMPROHA, Programinriktat individuellt val, mot Handel- och administration

Abdulmannan Khahl, Hudiksvall, Nathalie Östlin, Njutånger.

IMPRORL, Programinriktat individuellt val, mot Restaurang- och livsmedel

Witchakon Chainet, Hudiksvall, Madeleine Hansson, Näsviken, Ida Mörtberg, Hudiksvall.

IN, Industritekniska programmet, Hudiksvall

Olivia Aidehag, Delsbo, Johan Alkerud, Delsbo, Teo Almqvist Berglund, Hudiksvall, Oskar Andersson, Forsa, Filip Borg, Forsa, Raphael Burt, Delsbo, Emil Dahlström, Iggesund, Erik Eriksson, Njutånger, Jakob Eriksson, Njutånger, Joel Eriksson, Forsa, Kristian Eriksson, Hudiksvall, Sebastian Forslund, Hudiksvall, Linus Ivarsson, Hudiksvall, Lucas Jonsson, Hudiksvall, Tomas Jonsson, Hudiksvall, Oskar Lindblom, Iggesund, Joakim Marsch, Forsa, Erik Mika Elfstrand, Enånger, Valdemar Munter Forsgren, Hudiksvall, Erik Norin, Hudiksvall, Johannes Olsson, Delsbo, Christoffer Silfver, Näsviken, Clas Walén, Njutånger, Rodin Yesil, Harmånger.

NA, Naturvetenskapsprogrammet, Hudiksvall

Klara Ahlbom, Hudiksvall, Hannin Al-khafajy, Hudiksvall, Emil Andersson, Hudiksvall, Emilia Berg, Hudiksvall, Sascha Berg, Njutånger, Josephine Bergman, Hudiksvall, Lovis Bergman, Ljusdal, Linnéa Blomstrand, Hudiksvall, Johanna Boestad Högberg, Bjuråker, Amanda Brink, Bjuråker, Agnes Englin, Hudiksvall, Simone Granvik, Hudiksvall, Judit Gyllow, Hudiksvall, Anders Hedenfeldt, Näsviken, Loa Hedlund, Ilsbo, Maja Holmström, Ilsbo, Lina Johansson, Järvsö, Malva Johansson, Hudiksvall, Tobias Jonsson, Hudiksvall, Nadja Jovicevic, Hudiksvall, Torvald Karlsson, Enånger, Ida Kindlund, Ilsbo, Hanna Kjellin, Hudiksvall, Anna-karin Kron, Näsviken, Julia Lundberg, Ljusdal, Engla Marander, Hudiksvall, Jack Marehlind, Hudiksvall, Patrycja Antonina Mrozek, Hudiksvall, Fanny Nilsson, Hudiksvall, Tim Nilsson, Forsa, Lovisa Nordgren, Hudiksvall, Evelina Norin, Hudiksvall, Elin Olsson, Harmånger, Emma Pavicevic, Hudiksvall, Elin Persson, Delsbo, Mi Skoglund, Järvsö, Sara Svensson, Bjuråker, Ville Svärd, Hudiksvall, Rahwa Negga Tesfamariam, Harmånger, Alva Trané, Forsa, Saga Ugarph Nordström, Forsa, Lovisa Waagaard, Hudiksvall, Klara Widmark, Bergsjö, Van Za Kulh Zathang, Bergsjö.

RL, Restaurang- och livsmedelsprogrammet, Hudiksvall

Ida Andersson, Njutånger, Rebecka Gröning Sundström, Njurunda, Signe Holmberg, Hudiksvall, Malin Mickelsson, Iggesund, Emma Pettersson, Jättendal, Milla Pettersson, Hudiksvall, Klara Sigås, Hudiksvall, Saga Svedman, Hudiksvall, Elsa Sving, Delsbo, Samara Termond, Bergsjö, Jimmy Åkesson, Forsa.

RLBAG0L, Restaurang- och livsmedelsprogrammet, lärling, Hudiksvall

Sawitri Waeng Ui, Bollnäs, Wannisa Wetkama, Bollnäs.

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet, Hudiksvall

Saga-simone Andersson, Bjuråker, Stina Andersson, Ilsbo, Rasmus Asplund, Norrala, Sofie Axelsson, Delsbo, Hanna Balazsi, Hudiksvall, Malin Berglund, Hudiksvall, Matilda Brink, Bjuråker, Klara Claville Martinsson, Hudiksvall, Alicia Dahlgren, Bjuråker, Tilde Elverstig, Enånger, Klara Enerud, Hudiksvall, Jonna Eriksson, Delsbo, Julia Eriksson, Hudiksvall, Wilma Forslin, Delsbo, Alva Forsström, Hudiksvall, Albin Gräntz, Gnarp, Ebba Johansson, Hudiksvall, Jesper Koskinen, Hudiksvall, Sacha Lefebvre-filleau, Iggesund, Anton Lindén, Iggesund, Hanna Lindgren, Iggesund, Marcus Lindström Ödeving, Iggesund, Linn Lärka, Iggesund, Maja Lövgren, Jättendal, Ida Myrseth, Hudiksvall, Isella Mäki, Hudiksvall, Selma Nilsson, Trönödal, Cecilia Norrman, Forsa, Simon Nyman, Älta, Anna Olsson, Enånger, Emma Olsson, Hudiksvall, Emma Persson, Njutånger, Felix Persson, Sandarne, Hannah Pettersson, Hudiksvall, Fiden Salih, Hudiksvall, Rahwa Samson, Hudiksvall, Filip Sondell, Iggesund, Anders Stensen Westling, Enånger, Alva Söderqvist, Forsa, Cicilia Viberg, Bergsjö, Alva Wallin, Gnarp, Lina Walter, Bjuråker, Mesinee Walter, Bjuråker, Wilma Wanjura, Söderhamn, Frida Wessinger, Bergsjö, Anna Winblad Von Walter, Hudiksvall, Kevin Yesil, Harmånger, Cornelia Zetterberg, Hudiksvall, Malin Östberg, Forsa.

TE, Teknikprogrammet, Hudiksvall

Erik Andersson, Holmsveden, Axel Blennå, Hudiksvall, Yagmur Bozkurt, Hudiksvall, Kim Bäck, Ljusdal, Oskar Dahlberg, Hudiksvall, Rikard Ehrenbåge, Bergsjö, Anton Englund, Hudiksvall, Rasmus Forsberg, Hudiksvall, Viktor Frank, Hudiksvall, Gustav Fredriksson, Hudiksvall, Huda Shawkat Haji Haji, Harmånger, Rebecka Hall, Hudiksvall, Per Hedlund, Forsa, Ludvig Huber, Forsa, Jesper Jakobsson, Harmånger, Marcus Johnson, Hudiksvall, Anna Jonsson, Hudiksvall, Josefine Jonsson, Hudiksvall, Simon Jonsson, Färila, Khalil Karruri, Färila, Oskar Larsson, Harmånger, Axel Lindberg, Hassela, Maja Lindström, Hudiksvall, Nilas Ljungberg, Hudiksvall, Erik Martinsson, Bergsjö, Vega Mattsson, Njutånger, Wilgot Nordell, Harmånger, Olle Olsson, Forsa, Mahdi Razaee, Hudiksvall, Elias Ryttlinger, Hudiksvall, Morgan Räsänen, Hudiksvall, Oskar Sjödin, Enånger, Moa Skärgård, Enånger, Jonatan Svensk, Hudiksvall, Samuel Vallberg, Ljusdal, Adam Åstrand, Hudiksvall, Joel Åström, Bergsjö.

VF, VVS- och fastighetsprogrammet, Hudiksvall

Timothy Balazsi Jonsson, Forsa, El Day Phaw El Day Phaw, Ljusdal, Emil Eriksson, Hudiksvall, Albin Ferm, Ljusdal, Nils Holm, Delsbo, Teodor Karlsson, Bergsjö, Suan Lam Khual Lian, Ljusdal, William Steggo Johansson, Delsbo, Sebastian Strömbom, Näsviken, Oskar Vestin, Hudiksvall, Wilma Zetterberg, Hudiksvall, Rasmus Åström, Bergsjö.

VO, Vård- och omsorgsprogrammet, Hudiksvall

Amanda Andersson, Njutånger, Felicia Andersson, Bergsjö, Felicia Broberg, Hudiksvall, Mårten Carlqvist Pihlman, Harmånger, Eh Ler Moo Eh Ler Moo, Harmånger, Evelina Eriksson, Gnarp, Emma Essäng, Delsbo, Elin Frank, Enånger, Ida Hellberg, Näsviken, Lia Ivarsson, Hudiksvall, David Johansson, Forsa, Hanna Johansson, Harmånger, Frida Jonsson, Hudiksvall, Simone Kallin, Gnarp, Jonna Marsch, Näsviken, Miriam Mårskog, Delsbo, Thilakshan Noel, Iggesund, Alexander Norin, Hudiksvall, Akvelina Norling Ström, Gnarp, Niklas Palm, Bergsjö, Felicia Pettersson, Iggesund, Towa Rapp, Hudiksvall, Matilda Sandberg, Gnarp, Maja Savolainen, Jättendal, Ida Strömberg, Njutånger, Feven Tekleab, Bergsjö.

Mer läsning

Annons