Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Vi ska börja gymnasiet

Här är namnen på alla som antagits till de sex gymnasieskolorna i Bollnäs och Ovanåker.

Annons

Hälsingegymnasiet

Ekonomiprogrammet

Rahma Aden, Bollnäs, Molly Askefjord Andersson, Bollnäs, Victor Björk, Ljusdal, Elin Bolkéus, Bollnäs, Elsa Boänges, Bollnäs, Amanda Bååth, Bollnäs, Alfred Eklund, Bollnäs, Linnéa Eriksson, Järvsö, Victoria Falck Brismark, Bollnäs, Ole Fredholm, Bollnäs, Thea Gisselman, Bollnäs, Adam Goran, Bollnäs, Jenny Granström, Rengsjö, Vilma Hallström, Bollnäs, Ida Hansemon, Bollnäs, Rebecca Hansson, Bollnäs, Isabelle Hed, Bollnäs, Casper Hedberg, Bollnäs, Nils Hedlund, Bollnäs, Jenny Holmsten, Järvsö, Malou Jonsson, Bollnäs, Mikaela Jonsson, Bollnäs, Moa Jönsson, Bollnäs, Willie Langenberg, Bollnäs, Albin Lindblom, Bollnäs, Linus Malmström, Bollnäs, Gustav Moberg, Bollnäs, Abdimajid Mohamed, Bollnäs, Célinne Mårtensson, Rengsjö, Wilma Nordin, Bollnäs, Frida Nordlöf, Bollnäs, Maja Norén, Bollnäs, Madeleine Norlund, Söderala, Simon Palmér, Bollnäs, Agnes Pigg, Bollnäs, Milod Sidiqi, Bollnäs, Wilma Sundell, Bollnäs, Tristan Svensson, Bollnäs, Moa Säll, Kilafors, Olivia Säll, Kilafors, Van Ram Uk Thang, Ljusdal, Alexander Ullmark, Bollnäs, Joline Vilhelmsson, Bollnäs.

Naturvetenskapsprogrammet

Suad Abdiwoli Abdisalam, Bollnäs, Ahmad Al Ahmad, Arbrå, Ghait Jawad Nahi Al-tameemi, Ockelbo, Yasmine Ali, Vallsta, Anna Marija Antonuka, Bollnäs, Robin Bermal, Bollnäs, Nova El-moussaoui Arefjärd, Bollnäs, Noah Embretsén, Bollnäs, Linus Eriksson, Vallsta, Amanda Frank, Ramsjö, Mathilda Granberg, Bollnäs, Hamida Hussaini, Bollnäs, Emma Johansson, Kilafors, Edvin Jonsson, Bollnäs, Elias Jonsson, Bollnäs, Noah Kheireddine, Arbrå, Caroline Kullman, Järvsö, Erika Leanders, Viksjöfors, Sonia Li, Järvsö, Jonathan Magnusson, Bollnäs, Caroline Morin, Segersta, Thi Mÿ Huong Nguyên, Ljusdal, Alicia Nilsson Berglund, Bollnäs, Elice Nyman, Söderhamn, Ishaq Osman Ezaz, Bollnäs, Matteus Paksuniemi, Bollnäs, Levente Pázsit, Järvsö, Jasiek Rowinski, Bollnäs, Evelina Silén Nordlöw, Järvsö, Isabelle Sundell, Bollnäs.

Teknikprogrammet

Kevin Andersson, Bromma, Adam Azara, Bollnäs, Elina Berggren Björk, Bollnäs, Andreas Bergsten Ernström, Ljusdal, André Bjerke, Järvsö, Axel Björkbom, Järvsö, Oliver Buvik, Bollnäs, Johannes Eklind, Vallsta, Alva Hedqvist, Ljusdal, Johannes Henriksson, Vallsta, Ali Mohammed Hussien, Bollnäs, William Höglund Färlin, Kilafors, Henrik Jansson, Bollnäs, Simon Jonsson, Bollnäs, Emanuel Kopytowska Forsell, Tallåsen, Petra Larsson, Bollnäs, Jonathan Lindberg, Ockelbo, Viktor Lockbacken, Rengsjö, Julia Lundin, Järvsö, Linus Lönn, Bollnäs, Edvin Nyblad Bohjort, Bollnäs, Mie Ringh, Järvsö, Teo Sandström Norgren, Söderhamn, Kim Sjöberg, Bollnäs, Ruben Sköld, Bollnäs, Julia Strid, Järvsö, Jakob Strömbäck, Kilafors, Erik Svärd, Ockelbo, Charlie Wickman, Ljusdal.

Naturlära i Hälsingland

Naturbruksprogrammet

Albin Alf, Stugun, Elisabeth Berbres, Edsbyn, Moa Eriksson, Åshammar, Melody Freeman, Bollnäs, Amanda Jons, Färnäs, Emma Norén, Storvik, Emmylou Persson Fröjd, Bollnäs, Josefin Persson, Norrtälje, Daniella Sjöström, Söråker.

Programinriktat individuellt val, mot Naturbruksprogrammet

Izabelle Andersson Hedberg, Söderhamn.

Nytorps hästgymnasium

Naturbruksprogrammet

Teresia Brolin, Bollnäs, Emilia Jansson, Söderhamn, Cecilia Källman, Marmaverken, Lina Lindström, Rengsjö, Lovis Lundgren, Söderhamn, Cia Nilsson, Söderala, Johanna Persson, Järvsö, Emma Pierrou, Norrala, Smilla Thelin, Bergsjö, Maja Wennstig, Kilafors.

Programinriktat individuellt val, mot Naturbruksprogrammet

Amanda Ruprecht, Kårböle, Kim Sundin Kinuka, Segersta.

Nytorpsskolan

Bygg- och anläggningsprogrammet

Sofia Björk, Ljusdal, Viktor Bryngelsson, Hudiksvall, Hannes Eriksson, Bollnäs, Timmy Eriksson Olsson, Tallåsen, Emil Hedberg Mårtensson, Vallsta, Felix Jansson, Gävle, Rickard Johansson, Valbo, Jonas Kiviniemi, Edsbyn, Daniel Larsson, Alfta, Thomas Larsson, Ljusdal, Mikael Malm Ljung, Arbrå, Erik Sundberg, Hudiksvall, Lukas Sundberg, Arbrå.

Programinriktat individuellt val - mot Bygg och anläggningsprogrammet

Jack Andersson, Arbrå, Daniel Axelsson, Bollnäs, Jimmy Gunnarsson, Örbyhus, Filip Hellgren, Järvsö.

Programinriktat individuellt val, mot Naturbruksprogrammet

Amanda Ljung, Iggesund.

Yrkesintroduktion mot Bygg- och anläggningsprogrammet

Dennis Färnstrand, Vallsta.

Yrkesintroduktion mot Naturbruksprogrammet

Joakim Seger Johansson, Gnarp.

Naturbruksprogrammet, inriktning mot lantbruksdjur

Mattias Norlund, Söderala.

Naturbruksprogrammet, inriktning mot lantbruksmaskiner

Max Arvidsson, Bollnäs, Karl Lindfors, Österfärnebo.

Torsbergsgymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Max Ahko Eriksson, Bollnäs, Gabriel Arvidsson, Arbrå, Adam Björk, Arbrå, Joel Jeschinsky, Bollnäs, Lukas Lenneby, Bollnäs, David Mattsson, Söderhamn, Kevin Munters, Bollnäs, Robin Mörk Forssell, Bollnäs, Anton Nilimaa, Arbrå, Anton Nordvall Ahderinne, Vallsta, Emil Olnils, Bollnäs, Erik Redenius, Bollnäs, Oliver Rytkönen, Bollnäs, Oliver Söderström Thyr, Bollnäs, Albin Westh, Kilafors, Theodor Wikström, Bollnäs.

Barn- och fritidsprogrammet

Sofia Ahonen, Eskilstuna, Noah Elfving, Bollnäs, Yordanos Eshete, Bollnäs, Dar Free, Västerås, Céline Gullberg Walther, Kilafors, Clara Kjellberg Eismar, Segersta, Filippa Lindström, Bollnäs, Robin Olsson, Bollnäs, Linnea Persson, Arbrå, Engla Rindehed Dolk, Njutånger, Anton Svärm, Rengsjö, Yacob Tewodros Yoseph, Söderhamn.

Estetiska programmet, särskild variant: scenkonst

Moa Andersson, Alfta, Axel Eriksson, Järvsö, Lisa Hallgren, Bollnäs, Elin Holm, Bollnäs, Linn Hägg Andersson, Bollnäs, Emelie Jacobs Söder, Alfta, Agnes Jonsson, Edsbyn, Jenny Jonsson, Järvsö, Elna Karlsson, Kilafors, Lisa Kjellberg Eismar, Segersta, Frida Larsson, Bollnäs, Nora Larsson, Kilafors, Melissa Lindberg, Bollnäs, Princess Lyka Marabulas Alexander, Kilafors, Heiddy Quevedo Acevedo, Söderhamn, Alma Qvarnström, Lingbo, Emma Rosenlund, Ljusdal, Julia Silén, Järvsö, Julia Stark, Kilafors, Wilma Stockhaus, Alfta, Elin Svedberg, Norrköping, Linn Vikblad, Edsbyn, Moa Winqvist, Kilafors.

Fordon- och transportprogrammet

Simon Ghebrehiwet Abebe, Arbrå, Firat Dogan, Bollnäs, Mikael Kax, Vallsta, Elin Lindblom, Bollnäs, Linnéa Marken, Holmsveden, Ida Netsö, Kilafors, Marielle Norman, Grängesberg, Rasmus Rindehed, Bollnäs, Aman Saifi, Bollnäs, Elias Sundberg, Bollnäs, Anton Ulander, Bergvik, Måns Östlin, Norrala.

IB, International Baccalaureate

Shaimaa Abdalla, Bollnäs, Roberto Almeida Santos Junior, Bollnäs, Alex Matewos Araya, Östersund, Lina Berglund, Järvsö, Jenny Chau, Sundsvall, Najib Jama Farah, Bollnäs, Elvira Frölin, Sandviken, Christine Gandal, Sandviken, Olivia Gränglid, Bjuråker, Lidya Haile, Mora, Elisabeth Hurtig, Segersta, Emilia Karlström, Edsbyn, Sara Musahi, Hassela, Ritha Nassali, Söderhamn, Idres Noray, Delsbo, Flavier Rugwiza, Orsa, Nordin Saal, Norrala, Yasmin Abdulqader Mo Saeed, Orsa, Suher Said, Edsbyn, Sumaya Said, Edsbyn, Jade Smith Westman, Delsbo, Samantha Thorsell, Ljusdal, Sophea Joy Wiberg, Hudiksvall, Nicolas Leonard Wisselinck, Rengsjö, Lovisa Östlund, Bollnäs.

Industritekniska programmet

Habibullah Abasi, Söderhamn, Robin Andersson Roos, Sundsvall, Per Björkman, Marmaverken, Simon Myhre, Bollnäs, Gustav Olsson, Bollnäs, William Rust, Rengsjö, Edvin Segerkvist, Segersta, Jesper Sundén, Kilafors, Samuel Svedberg, Segersta, Alex Wängelin, Kilafors, Max Östlund, Segersta.

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Emil Berglund, Bollnäs, Lina Davidsson, Viksjöfors, Nils Diaz Camacho, Edsbyn, Molly Ekstrand, Alfta, Anton Fernlund, Bollnäs, Sanna Harrysson, Alfta, Gabriella Hållestam, Alfta, Zimone Johansson, Bollnäs, Karolina Källström, Söderala, Gustaf Norberg, Bollnäs, Lynn Rensbo, Alfta, Sandra Sjöström, Sandarne, Malin Skoglund, Bollnäs, Oscar Svärm, Rengsjö.

Samhällsvetenskapsprogrammet

Mohamed Abdallah, Bollnäs, Niclas Björkman Kallunki, Arbrå, Anton Brickman, Bollnäs, Shehbaz Cibran, Arbrå, Eline Einarsen, Vallsta, Stina Englund, Bollnäs, Liam Eriksson, Bollnäs, Ahmad Vali Faizi, Bollnäs, Linn Gustafsson, Bollnäs, Kajsa Hager, Bollnäs, Magdalena Hallgren, Bollnäs, Frida Hansson, Bollnäs, Josefine Hedman, Edsbyn, Jennifer Jonsson, Bollnäs, Julia Järnkrok, Bollnäs, Felicia Lakmaker Lizak, Bollnäs, Sebastian Lundqvist, Bollnäs, Mert Mohammed, Bollnäs, Albin Norlander, Bergeforsen, Vilma Regnander, Bollnäs, Felicia Rosenborg, Bollnäs, Felicia Strid, Järvsö, Hanna Sundberg, Bollnäs, Tilda Sundberg, Bollnäs, Ella Sundström, Bollnäs, Emil Sundvall, Arbrå, Loke Vestberg, Bollnäs, Stefan Wallbäcks, Bollnäs, Sofia Westberg, Bollnäs, Jonas Wik, Bollnäs, Aziz Zakaev, Bollnäs, Philip Åström, Bollnäs.

Vård- och omsorgsprogrammet

Elif Altun, Bollnäs, Ronja Björklin, Segersta, Sanna Embretsen, Viksjöfors, Elisabeth Fahlén, Edsbyn, Jonas Kolsmyr, Bollnäs, Maja Kvick, Vallsta, Wilma Mårtensson, Edsbyn, Karolina Nilsson, Bollnäs, Agnes Riepe Wallstedt, Kilafors, Isabel Rundberg, Bollnäs, Vilma Sahlin, Horndal.

Voxnadalens gymnasium

Barn- och fritidsprogrammet

Elsa Arvidsson, Edsbyn, Lars Edvall Ung, Alfta, Lukas Karsbo, Edsbyn, Wilma Kvick, Alfta, Agnes Lennartsson, Edsbyn, Maria Lind, Edsbyn, Alma Lundqvist, Edsbyn, Robert Långmo, Viksjöfors, Alexandra Malm, Alfta, Amanda Narding, Edsbyn, Jeremy Nöjd, Edsbyn, Samuel Rehnström, Alfta, Emil Strandberg, Edsbyn, Albin Törnberg, Edsbyn.

Ekonomiprogrammet

Johanna Andersson, Edsbyn, Ida Bergman, Edsbyn, Adam Björk, Ljusdal, Simon Borg, Färila, Andreas Bosson, Alfta, Daniel Edvardsson, Viksjöfors, Ida Edvardsson, Edsbyn, Julia Granqvist, Edsbyn, Jennifer Johansson, Alfta, Felicia Jonsson, Edsbyn, Hannes Kanbjer, Uppsala, Lina Kastemyr, Edsbyn, Emelie Kissner, Edsbyn, Simon Nilsson, Stockholm, Kristin Norberg, Alfta, Thomas Staerkeby, Drammen, Norge, Fredrik Woll Andersen, Sande Vestfold, Maja Öst Backa, Edsbyn, Olivia Östling, Edsbyn.

Programinriktat individuellt val, mot Barn- och fritidsprogrammet

Fidele Bonsange, Edsbyn, Kerar Ayub Kerar, Alfta, Matteus Liw, Edsbyn, Sebastian Quiceno Restrepo, Edsbyn, Alice Senocak, Edsbyn, Jonathan Senocak, Edsbyn.

Programinriktat individuellt val, mot Industritekniska programmet

Kevin Brunkes, Edsbyn, Simon Eriksson, Edsbyn, Lukas Johansson, Edsbyn, Jonas Persson, Edsbyn, Martin Persson, Edsbyn, Tim Severin, Bollnäs, Lüqordh Steen, Edsbyn.

Ykesintroduktion mot industritekniska programmet

Ramy Habteab Kflesuss, Alfta.

Industritekniska programmet

Andreas Bergquist, Alfta, Rickard Hård, Viksjöfors, Pontus Jonsson, Edsbyn, Oscar Luoma Äijö, Finspång, Jesper Tyrén, Trönödal, Felix Vennberg, Edsbyn, Jonas Vennberg, Viksjöfors, Rasmus Wedin, Alfta.

Naturvetenskapsprogrammet

Joel Eriksson, Alfta, Alexander Holmberg, Kungsgården, Mattias Lindblom, Alfta, Chanon Sangsri, Alfta.

Samhällsvetenskapsprogrammet

Maja Axell, Alfta, Amilia Eklund, Alfta, Elin Gadestedt, Alfta, Enar Gesslin, Enviken, Olivia Jonsson, Edsbyn, Zilan Dilan Karagöz, Östhammar, Julia Lennartsson, Edsbyn, William Persson, Bollnäs, Ida Popoff, Edsbyn, Lana Taher, Alfta.

Teknikprogrammet

Tilde Adolfsson, Edsbyn, Olof Bengtsson, Edsbyn, Alexander Berg, Österbybruk, Hampus Bergh, Vaggeryd, Elsa Boman Simonsson, Voxnabruk, Filip Ekman, Alfta, Sebastian Elving Olsson, Edsbyn, Lucas Engholm, Filipstad, Linn Grängfors, Viksjöfors, Matilda Hansson, Edsbyn, Jesper Johansson, Söderhamn, Johannes Karlström, Edsbyn, Jonatan Larsson, Vårgårda, Mick Lindgren Larkner, Göteborg, Elis Lundström, Delsbo, William Molin, Nora, Anton Moreno, Vislanda, Max Mångs, Edsbyn, Leon Olsson, Hisings Backa, Jeremy Stork, Gustavsberg, Lucas Moherai Stål, Edsbyn, Oscar Svensson, Skövde, Bosse Urbansson, Karlskrona, Olof Wigzell, Edsbyn.

Mer läsning

Annons