Annons
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Gymnasisterna som fick stipendier i år

Följande studenter belönades med stipendier efter läsåret 2008/09.

Annons

BF3:

Jessica Siggstedt får 500 kronor ur Gymnasieskolans elevfond.

BP3:

Anton Eklund får 1 000 kronor från Skanska.

Emile Bylund får 1 000 kronor frånRundvirke AB.

Johan Strömberg får 1 000 kronor från Bygg Bengt i Söderhamn AB.

Johan Östlund får 1 500 kronor från RYK Regionala yrkeskommittén.

Jonas Lööv Olsson får 1 000 kronor från Perex Bygg AB.

Marcus Lydén får 1 000 kronor frånKarl Hedin AB.

Timmy Härdin får 1 000 kronor från Hälsingebygg i Söderhamn.

EC3EL

Thobias Pedersen får en check från EIO- Elektriska installatörsorganisationen.

ES3 bild:

Emelie Rolleberg får 500 kronor ur Gymnasieskolans elevfond.

ES3 musik

Natasja Hildén får 500 kronor ur Gymnasieskolans elevfond

FP3B:

Robin Olsson får 500 kronor från Alfta frakt.

FP3H:

Patrik Blomdahl, 1 000 kronor från Owes Åkeri i Delsbo.

FP3L

Anna Vallberg får 500 kronor från Gävleborgs Åkarna.

FP3S

Jörgen Hallström får 1000 kronor från Gävleborgs Åkarna.

HP3:

Joline Rönn får 1 000 kronor från Coop.

Josefin Holm får 1 000 kronor från DINA.

Nicklas Söderqvist får 1 000 kronor från ICA Alen.

Nicklas Söderqvist får 990 kronor från Jope Redovisning HB.

Pontus Cidrér får 990 kronor från Jope Redovisning HB.

Victor Olsson får 1 000 kronor från Söderhamns FF.

IP3:

Linus Käck får Svetsprövningar för ett belopp av 7500 kronor från FIRSAM.

Magnus Bergström får 1 000 kronor från Sunds Industrier AB.

Mattias Oppitz får 1 000 kronor från Söderhamn Eriksson AB.

MP3:

Maria Ångman får 1 000 kronor från Magoo.

Sara Hallin får 1 000 kronor från Söderhamns-Kuriren.

NV3nv:

Fredrik Wiström får 500 kronor från Gymnasieskolans elevfond.

NV3md:

Robert Udd får 700 kronor ur Gymnasieskolans elevfond.

OP3:

Anton Gavell, stöd från Omvårdnadsförvaltningen för att studera vård i andra länder - Rumänien.

Carolina Soling, stöd från Omvårdnadsförvaltningen för att studera vård i andra länder - Rumänien.

Filippa Enarsson, stöd från Omvårdnadsförvaltningen för att studera vård i andra länder - Rumänien.

Josephine Wisth, stöd från Omvårdnadsförvaltningen för att studera vård i andra länder - Rumänien.

Marika Janssonstöd från Omvårdnadsförvaltningen för att studera vård i andra länder - Rumänien.

Frida Östlund, får 1 000 kronor från Söderhamns FF.

SP3ei:

Kristin Agerbjer får 500 kronor ur Ivar och Elsa Thunborgs stipendiefond.

SP3ku:

Judith Rydell får 500 kronor ur Ivar och Elsa Thunborgs stipendiefond.

SP3sk:

Hanna Rösth får 500 kronor ur Abel Ankarstens stipendiefond.

Johanna Pettersson får 500 kronor ur Ivar och Elsa Thunborgs stipendiefond.

SP3sp:

Kristian Vahterinmäki får 500 kronor ur Gymnasieskolans elevfond.

TE3:

Torbjörn Kvist får 500 kronor urHans och Siri Grandiens stipendiefond.

Simon Gramer får 500 kronor ur Gymnasieskolans elevfond.

SP3sk:

Johannes Bergfeldt från Rotarys stipendium på 3 000 kronor till elev med bästa betyg på Staffangymnasiet.