Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

De ska börja gymnasiet i Ovanåker – se hela listan

Här är namnen på alla som antagits till Voxnadalens gymnasium i Edsbyn

Annons

Barn- och fritidsprogrammet

Leon Fermano, Ljusdal, Yohannes Debesay Ghebretinsae, Alfta, Moa Jernberg, Edsbyn, Melinda Larshans, Viksjöfors, Wilma Lindberg, Edsbyn, Samuel Martinsson, Edsbyn, Kristin Nyegård, Alfta, Filip Ruiz, Alfta, Victor Sigfridsson, Alfta, Robin Torvidsson, Edsbyn, Andreas Östlin, Edsbyn

Ekonomiprogrammet

Philip Brunkes, Alfta, Lucas Davidsson, Alfta, Anders Erikanders, Vikarbyn, David Eriksson, Norrtälje, Ellen Eriksson, Edsbyn, Kerstin Eriksson, Edsbyn, Lina Eriksson, Edsbyn, Matilda Graff, Alfta, Frida Granberg, Alfta, Ted Hedell, Älta, Nanny Henriksson, Alfta, Thilde Häggblom, Edsbyn, Lovisa Ivarsson, Viksjöfors, Julia Johansson, Edsbyn, Olivia Johansson, Edsbyn, Jonsson, Andreas Viksjöfors, Celine Jonsson, Edsbyn, Arvid Kihlström, Värmdö, Amanda Landgren, Alfta, William Larsson, Norrala, Kristin Lind, Edsbyn, Elis Lindgren, Påläng, Hanna Mårsner, Viksjöfors, Matilda Mårtens, Edsbyn, Emma Olsson, Alfta, Linus Sundström, Vällingby, Josefine Törnqvist, Alfta, Teodor Vanberg, Edsbyn, Agnes Viklund, Alfta, Alva Westman, Alfta, Edvin Wigren, Hamrångefjärden, Matilda Wigren, Edsbyn

Industritekniska programmet

Kevin Brunkes, Edsbyn, Lovisa Ekenberg Falström, Voxnabruk, Sebastian Elving Olsson, Edsbyn, Marcus Haraldsson, Edsbyn, Jonathan Höglund, Edsbyn, Hugo Johansson, Edsbyn, Johannes Lundin, Edsbyn, Elsa Norlin, Edsbyn, Tim Severin, Edsbyn, Viktor Säll, Edsbyn

Naturvetenskapsprogrammet

Astrid Anens, Edsbyn, Jonathan Arvin, Edsbyn, Jonas Hildingsson, Edsbyn, Eric Holgersson, Edsbyn, Tilda Mogren, Alfta, Anton Norén, Edsbyn, Elin Reijer, Marmaverken, Bill Säfström, Hässelby, Ebba Ung, Edsbyn, Jacob Valentin, Värmdö, Hanna Wallin, Edsbyn, Malin Zätterlund, Edsbyn

Samhällsvetenskapsprogrammet

Felix Bro, Edsbyn, Diana Edvardsson, Alfta, Viktor Fahlström, Edsbyn, Andreas Forsmark, Viksjöfors, Debesay Meron Ghebretinsae, Alfta, Isak Gjermundshaug, Edsbyn, Oskar Karlsson, Edsbyn, Julia Karlstorp, Edsbyn, Wilma Kvick, Alfta, Farhad Mirzayi, Alfta, Fanny Ottosson, Alfta, Abolfazl Rahimi, Alfta, Hossein Rahimi, AlftaMatilda Sundell, Alfta, Leo Unnegård, Edsbyn, Ville Viljanen, Edsbyn, Simon Cansu Voxberg, Älvsjö

Teknikprogrammet

Moslem Al-fahan, Edsbyn, Rahwa Burhan, Viksjöfors, Calle Eriksson Dahl, Iggesund, Nathalie Fredriksson, Bollnäs, Wilhelm Jansson, Delsbo, Alexander Johansson, Iggesund, Ferdous Khairkhah, Edsbyn, Malcolm Lantz Andersson, Söderhamn, Elias Nilsson Wallström, Sandarne, Surapat Ponwatcharin, Edsbyn, Edvin Rens, Edsbyn, Oskar Rubensson, Edsbyn, Adam Sundberg, Edsbyn, Anton Svensson, Edsbyn, Locke Träffe, Bollnäs, Gustav Vestlund, Trönödal, Aron Wallroth Öberg, Sollentuna, Hampus Zetterberg Ros, Alfta

Läs även:

Här är alla antagna till skolor i Bollnäs kommun.

Här är alla antagna till Bromangymnasiet i Hudiksvall.

Här är alla antagna till skolor i Ljusdals kommun.

Här är alla antagna till Staffangymnasiet i Söderhamn.

Mer läsning

Annons