Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Lista: Här är alla som börjar på Bromangymnasiet i höst

Nu är det klart vilka elever som antagits till Bromangymnasiet i Hudiksvall. Här är hela listan. Hudikgymnasiet lämnar inte ut listor på antagna.

Annons

Bygg-och anläggningsprogrammet

Albin Andersson, Hudiksvall, Rasmus Andersson, Forsa, Olle Bengtsson, Hudiksvall, Oskar Berg, Hudiksvall, Rasmus Blid, Forsa, Altin Bytyqi, Iggesund, Ellinor Ellner, Ljusne, Jonathan Elmander, Hudiksvall, Jakob Eriksson, Forsa, Axel Forsberg, Hudiksvall, Julia Forsberg, Strömsbruk, Anton Guhrén, Järvsö, Wilhelm Hellström, Hudiksvall, Alexander Johansson, Hudiksvall, Oscar Johansson, Hudiksvall, Jonathan Jonsson, Forsa, Jonathan Jonsson, Gnarp, Niklas Jonsson, Njutånger, Wille Jonsson, Hudiksvall, Alexander Larsson, Harmånger, Leonard Larsson, Forsa, Albert Liljevall, Hudiksvall, Marcus Malmqvist, Hudiksvall, Therése Mill, Hudiksvall, Anders Morin, Delsbo, Amadeusz Adrian Nalewajk,Hassela, Robert Nord, Söderhamn, Oliver Nordin, Bjuråker, Nyein Chan Oo Nyein Chan Oo, Ilsbo, Oskar Nyman, Delsbo, Meron Semere, Hudiksvall, Emil Sjöblom, Forsa, Alva Skoglund, Hassela, Hugo Snell, Hudiksvall, Max Sundberg, Hudiksvall, Jonas Tengstrand, Delsbo, Lars Waernholm, Hudiksvall, Elias Wagenius, Gnarp, Leo Wallin, Gnarp, Emil Willing, Harmånger, Rodin Yesil, Harmånger, Mathilda Ädel, Bergsjö.

Bygg-och anläggningsprogrammet, lärling, BAANL

Tim Borgström, Iggesund, Tobias Runnfors, Hudiksvall.

Bygg-och anläggningsprogrammet, lärling, BAMAR

Rasmus Nordlander, Iggesund.

El-och energiprogrammet

Panudech Chaiprasertmit, Hassela, Hans Eldh, Hudiksvall, Samuel Fröjd, Bergsjö, Ossian Karlsson, Bergsjö, Henrik Kjellin, Hudiksvall, Manfred Larsson, Bergsjö, Germans Laskins, Bergsjö, Oliver Latas Vazquez, Hudiksvall, Isak Lindgren, Järvsö, William Lindqvist, Järvsö, John Lindström, Näsviken, Gustav Löfling, Bergsjö, Max Modin, Gnarp, Mattias Pousard, Iggesund, Joel Selin, Gnarp, Pum Mun Tuan Thawng, Ilsbo, William Ärfström, Hudiksvall.

Ekonomiprogrammet

Julia Andersson, Hudiksvall, Vidar Anteskog, Hudiksvall, David Artursson, Hudiksvall, Elisabeth Axlund, Iggesund, Clara Beijer Peyerl, Hudiksvall, Emelie Bergström, Sveg, Matilda Bodell, Hudiksvall, Rasmus Brink, Hudiksvall, Linnea Brolin, Hudiksvall, Mina Bylin, Hudiksvall, Isabelle Eklund, Iggesund, Tilda Ekvall, Hudiksvall, Mikaela Engberg, Hudiksvall, Julia Eriksson, Njutånger, Alexander Eriksson Strand, Söderala, Josefine Frank, Hudiksvall, Lydia Frykman, Hudiksvall, Leneli Grönoset, Näsviken, Oskar Hammarström, Gnarp, Wille Hedqvist, Söderala, Emil Hellberg, Hudiksvall, Marta Holm Sjödén, Näsviken, Elvira Holmberg, Hudiksvall, Wilma Hydén, Hudiksvall, Mathilda Jonsson, Delsbo, Nils Karlsson, Strömsbruk, Mehmet Ali Kaya, Hudiksvall, Petter Kjellin, Söderhamn, Wilma Lek, Hudiksvall, Charlotte Lindberg, Hudiksvall, Elin Lindberg, Hudiksvall, Wilma Lindqvist, Hudiksvall, Johan Lundin, Hudiksvall, Kalle Lundin, Hudiksvall, Ida Melin, Hudiksvall, Alva Mill, Hudiksvall, Eveline Nilsen, Hudiksvall, Hanna Nilsson, Njutånger, Alexander Nordlund, Enånger, Ida Olofsson, Njutånger, Felisia Olsson, Forsa, Pee Taw Pee Taw, Hudiksvall, Saga Persson, Hudiksvall, Tilde Persson, Hudiksvall, Matilda Pettersson, Hudiksvall, Medina Poskovic, Hudiksvall, Zolfaghar Ali Rezaei, Hudiksvall, Edvin Ricklund, Hudiksvall, Stina Sandelin Larsson, Iggesund, Agnes Sjölander, Bergsjö, Emilia Steffansson, Njutånger, Melina Sundström, Njutånger, Liv Thulin, Hudiksvall, Benjamin Vesterberg, Hudiksvall, Filippa Wallton Stjärna, Iggesund, Claudia Wolinska, Harmånger, Ester Zetterlund, Hudiksvall, Elin Åkerlund, Iggesund.

Fordons-och transportprogrammet

Mohamed Abdirahman Ali, Ljusdal, Jasmine Berglöf, Iggesund, Simone Borg, Hudiksvall, Noah Elfström, Hassela, Albin Eriksson, Bergsjö, Jessica Hallingström, Bjuråker, Lucas Hansi Rahm, Forsa, Andreas Holmstedt De Beau, Harmånger, William Johansson, Enånger, Ante Jonsson, Delsbo, Viktor Magnusson, Forsa, Pontus Norin, Bjuråker, Willy Norling, Gnarp, Emil Olskims, Forsa, Moa Råbom, Bergsjö, Max Segerstedt, Gnarp, Waris Mohamed Sheikh Hassan, Hassela, Erik Strandberg, Tallåsen, Kevin Wall, Ljusdal, Za Lian Thang Zo Hlun, Ljusdal.

Handels-och administrationsprogrammet

Noor Al-khafajy, Hudiksvall, Felizia Buyukkaya, Ljusdal, Louise Frisk, Hudiksvall, Daniel Zecarias Ghebermichail, Hudiksvall, David Grundmann, Harmånger, Irma Halimic, Hudiksvall, Andreas Henriksson, Stocka, Dex Jillings, Ljusdal, Felicia Johansson, Hudiksvall, Jakob Johansson, Hudiksvall, Josefine Jonsson, Hudiksvall, Rafael Kopytowska Forsell, Tallåsen, Jennifer Larsson, Hudiksvall, Michelle Law, Hudiksvall, Sammy Law, Hudiksvall, Kevin Lindström, Iggesund, Calle Mattsson Johansson, Iggesund, Astrid Melin, Hudiksvall, Viktor Nilsson, Ljusdal, Caroline Norberg Vallin, Näsviken, Fredrik Nordenståhl, Hudiksvall, Alexander Näslund, Färila, Sebastian Näslund, Färila, Olle Persson, Hudiksvall, Ronja Persson, Järvsö, Viktor Rosenqvist, Näsviken, Tahir Sener, Hudiksvall, Viktor Svedman, Hudiksvall, Stina Tunell, Hudiksvall, Totte Wennström, Hudiksvall.

Hotell-och turismprogrammet

Nicole Andersson, Hudiksvall, Malina Bergman, Gnarp, Jennie Björk, Ljusdal, Victor Dahlström, Hudiksvall, Egor Eliseev, Stocka, Silje Emretsson, Järvsö, Evelina Eriksson, Bergsjö, Fanny Genberg, Hudiksvall, Sebastian Hassel, Gnarp, Jesper Lind, Hudiksvall, Joel Lindh Burman, Jättendal, Linn Ljungberg Berglöf, Hudiksvall, Saga Ljungberg, Järvsö, Hanna Lärka, Hudiksvall, Alexandra Nilsson, Hudiksvall, Emilia Numelin, Hudiksvall, Nar Paw Moo, Hudiksvall, Gjeto Prenga, Harmånger, Angelica Ruth, Näsviken, Rasmus Rösnäs, Hudiksvall, Rebecka Sellvén, Hudiksvall, Hanna Skalman, Hudiksvall, Liiv Wahss, Delsbo, Rasmus Wågström, Iggesund, Marcus Ystegård, Forsa, Sofia Östlund, Ilsbo.

Programinriktat individuellt val mot industritekniska programmet

Anton Bladin, Enånger, Jonathan Jonsson, Harmånger, Robin Segrell Pohjama, Näsviken.

Programinriktat individuellt val mot Naturbruksprogrammet

Johanna Andersson, Bergsjö.

Programinriktat individuellt val mot restaurang- och livsmedelsprogrammet

Terese Genborg, Hudiksvall, Zanna Hinders, Näsviken, Ida Mörtberg, Hudiksvall.

Programinriktat individuellt val mot vård- och omsorgsprogrammet

Hamza Al-massri, Hudiksvall, Simone Jonsson, Bjuråker, Bagher Shirzad, Bergsjö.

Industritekniska programmet

Belinda Drake Af Hagelsrum, Njutånger, Martin Flöjt, Njutånger, Lovisa Jonsson, Stocka, Josefine Källman, Näsviken, Erik Lejergård, Iggesund, Martin Lejergård, Iggesund, Jesper Lönnman, Hudiksvall, Sebastian Morin, Delsbo, Joel Mårtensson, Hudiksvall, Johannes Persson, Bergsjö, Viktor Persson, Forsa, Safet Sabanac, Gnarp, Jakob Wolinski, Harmånger.

Naturvetenskapsprogrammet

Iman Alhamid, Delsbo, Emilia Binett, Hudiksvall, Elvira Björk Silén, Jättendal, Matti Blomström, Forsa, Mikaela Brandt, Bjuråker, Maja Brink, Bjuråker, Oskar Byrén, Näsviken, Elsa Carlsson, Gnarp, Ali Cicek, Hudiksvall, Oscar Danielsson, Njutånger, Nathalie Edwall, Näsviken, Maja Edwards, Gnarp, Joel Englund, Hudiksvall, Linn Engvall, Bergsjö, Henrik Eriksson, Hudiksvall, Ludvig Eriksson, Forsa, Vera Fedosova, Hudiksvall, Tova Forslin, Hudiksvall, Hanna Hjärpsgård, Hudiksvall, Wilma Holm, Gnarp, Nils Holmquist, Näsviken, Hanna Jawid, Hudiksvall, Hanna Johansson, Hudiksvall, Julia Jonsson, Hudiksvall, Elin Juhlin Eriksson, Forsa, Nalin Kadir, Hudiksvall, Alina Karlsson, Hudiksvall, Hanna Lindberg, Hudiksvall, Felicia Melin, Hudiksvall, Susan Muradyan, Hudiksvall, Ia-li Nilsson, Iggesund, Agnes Palm, Gnarp, Malva Pettersson, Harmånger, Ronja Pettersson, Hudiksvall, Valeriia Plokha, Iggesund, Maryam Pourkand, Hudiksvall, Nadia Razaee, Hudiksvall, Simon Stoltz, Hudiksvall, Hanna Ståby, Hudiksvall, Natalie Sundberg, Hudiksvall, Nagi Usmanova, Hudiksvall, Mang Hliang Zathang, Hudiksvall.

Naturbuksprogrammet, djur

Wilma Almström, Hudiksvall, Mikaela Andersson Näsman, Njutånger, Linn Eriksson, Delsbo, Alexzandra Forselius, Uppsala, Patricia Henriksson, Ilsbo, Teodor Karlsson, Bergsjö, Amanda Olsson Sjöstrand, Bergsjö, Greta Strömstedt, Hassela, Filip Sundqvist, Njutånger.

Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Alvin Andersson, Forsa, Linnea Bergqvist, Enånger, Mårten Carlqvist Pihlman, Harmånger, Erik Johansson, Ilsbo, Karolina Korva, Hassela, Wille Lärka, Hudiksvall, Timmy Löfstedt, Enånger, Mikael Mörtberg, Hudiksvall, Gustav Nilsson, Enånger, Ruben Samuelsson, Delsbo, William Sigurdsson, Kälarne, Klara Sigås, Hudiksvall, Peter Sjöblom, Hudiksvall, Evelina Tyberg, Hudiksvall, Ted Åkerlund, Njurunda, Klara Åslund, Enånger.

Samhällsvetenskapsprogrammet

Johanna Adler, Enånger, Maja Ahlgren, Hudiksvall, Malva Andersson, Hudiksvall, Elias Backlund, Strömsbruk, Maya Balazsi, Hudiksvall, Albina Bitiq, Iggesund, Frida Bäckman, Harmånger, Albin Cahling, Ljusdal, Maja Döss, Iggesund, Emma Forsberg, Hudiksvall, Emma Fridlund, Enånger, Jenna Haaranen, Hudiksvall, Sara Hansson, Hudiksvall, Ebba Hedberg, Bollnäs, Ester Holm, Hudiksvall, Dennis Hägg, Hudiksvall, Ida Hällström, Hudiksvall, Nour Hossein Ibrahim Nour Hossein, Hudiksvall, Josefin Jansson Krohn, Hudiksvall, Lina Johansson, Järvsö, Carl Jonsson, Forsa, Jonathan Jonsson, Bjuråker, Nadja Jovicevic, Hudiksvall, Alva Klingh, Gnarp, Ludwig Krutzén, Delsbo, Benjamin Ledin, Näsviken, Simon Lefebvre-Filleau, Iggesund, Oskar Linde, Delsbo, Hanna Lindholm, Enånger, William Mood, Hudiksvall, Elin Myrgren, Njutånger, Alva Nilsson, Ilsbo, Emma Nilsson, Forsa, Alfons Nyberg, Hudiksvall, Elsa Olsson, Hudiksvall, Brita Persson, Hudiksvall, Emil Pettersson, Bergsjö, Emmie Rungruangphot Sundqvist, Njutånger, Elias Ryttlinger, Hudiksvall, Agnes Skoglund, Hudiksvall, Alvin Skoglund, Delsbo, Tuva Sällvin, Norrala, Miranda Thidé, Bjuråker, Elvira Trané, Forsa, Erik Waernholm, Hudiksvall, Liv Wallinder, Hudiksvall, Lucas Welin, Iggesund, Liana Westerbring, Hudiksvall, Loke Westerbring, Forsa, Tea Westman, Hudiksvall, Mizgin Yilmaz, Iggesund, Daniel Simon Zeremichael, Hudiksvall, Agnes Åberg, Iggesund, Frida Åkerlund, Iggesund, Lucas Åkerström, Gnarp, Alice Åsberg, Delsbo, Norton Öjemark, Hudiksvall, Tindra Öjemark, Hudiksvall.

Teknikprogrammet

Fares Al-massri, Hudiksvall, Edvin Aretorn, Hudiksvall, Carlo Askander, Hudiksvall, Pontus Berglund, Harmånger, Aron Bergman, Gnarp, Samuel Blank, Näsviken, Adrian Ekman, Hudiksvall, Alice Emretsson Eriksson, Hudiksvall, Huda Shawkat Haji Haji, Harmånger, Viktor Hammarström, Ramsjö, Liv Hjern, Hudiksvall, Jonas Holmberg, Hudiksvall, Albin Holmquist, Hudiksvall, Alexander Jegorov, Hudiksvall, Jimmy Johansson, Näsviken, Mattias Jonsson, Hudiksvall, Wilhelm Kallträsk, Hudiksvall, Kristoffer Krokström, Hudiksvall, Erik Larsson, Delsbo, Gustav Larsson, Hudiksvall, Andreas Lindström, Iggesund, Emil Logård, Delsbo, Farzaneh Mohammadi, Hudiksvall, Lars Mood, Forsa, Alexander Nilsson, Enånger, Hanna Norberg, Ilsbo, David Nordling, Hudiksvall, Cornelia Olofsson Larsson, Hudiksvall, Anton Persson, Bergsjö, Malte Pettersson, Näsviken, Erik Raittila, Iggesund, Olivia Ramzi, Hudiksvall, Tomas Ringefors, Hudiksvall, Hampus Roos, Hassela, Fanny Samnell, Iggesund, Oskar Schedin, Enånger, Anton Smith Westman, Delsbo, Edvin Ström, Hudiksvall, Gabriel Sundblad, Hudiksvall, Alexander Sundqvist, Enånger, Oskar Svensson, Hudiksvall, Walida Umutoni Keza, Hudiksvall, Allan Valeur, Iggesund, Joachim Åhs, Hudiksvall, Philip Åhs, Hudiksvall.

VVS-och fastighetsprogrammet

Edin Camo, Hudiksvall, Douglas Emilsson, Järvsö, Albin Johansson, Järvsö, Phattarapong Tim Koetthong, Ljusdal, Jonathan Krantz, Strömsbruk, Isac Larsson, Hudiksvall, Samuel Lindgren, Järvsö, Alexander Oskarsson, Enånger, Timothy Robertsson, Järvsö, Anton Rönnqvist, Njutånger, Erik Skön, Järvsö.

Vård-och omsorgsprogrammet

Ivan Ali, Hudiksvall, Elina Arvidsson, Hudiksvall, Anthonia Axelsson, Delsbo, Hilma Bodin, Bergsjö, Julia Eriksson, Sveg, Sofie Hansson, Hudiksvall, Trung Hoang, Hudiksvall, Frida Ismail, Hudiksvall, Melinda Jonsson, Njutånger, Evelina Karlsson Jonsson, Hudiksvall, Reza Mozaffari, Bergsjö, Jennifer Mähler, Edsele, Fanny Nilsson, Iggesund, Signe Persson, Bergsjö, Alicia Rosenberg, Stocka, William Steggo Johansson, Delsbo, Filip Steringer, Iggesund, Denise Svedberg, Delsbo, Evelina Westner, Gnarp.

Se även:

Här är alla antagna till skolor i Bollnäs kommun.

Här är alla antagna till skolor i Ljusdals kommun.

Här är alla antagna till Voxnadalens gymnasium i Ovanåker.

Här är alla antagna till Staffangymnasiet i Söderhamn.

Mer läsning

Annons