Antagna till Bromangymnasiet

Nu har 454 elever fått sina antagningsbesked inför hösten på Bromangymnasiet.

BA, Bygg- och anläggningsprogrammet

Adam Axlund, Hassela, Ida Karin Bergman, Norrala, Jonas Bylin, Gnarp, Anton Camel, Delsbo, Mattias Dahlin, Delsbo, Richard Ekbom, Delsbo, Jesper Engberg, Jättendal, Filip Falmår, Bjuråker, Rickard Florentin, Hassela, Jonathan Forsman, Bergsjö, Helena Fredriksson, Ljusne, Jacob Gbadegbe, Bergsjö, Lars Gillman Jonsson, Iggesund, Markus Haataja, Iggesund, Joakim Hammarlund, Bjuråker, Philip Hammarstrand, Färila, Felix Hedlund, Hudiksvall, Charlott Hellberg, Ilsbo, Jonas Jonsson, Delsbo, Robin Jonsson, Forsa, Linnéa Kettunen, Bergsjö, Roni Kirik, Iggesund, Sandra Kling, Bjuråker, Filip Klingefors, Delsbo, Tobias Lindow, Hudiksvall, Moa Löf, Bergsjö, Iza Löfgren, Söderhamn, Edwin Mann, Hudiksvall, Markus Mattsson, Hassela, Tobias Nilsson, Ilsbo, Johan Nyman, Delsbo, Joel Persson, Delsbo, Agnes Pettersson, Forsa, Henric Pettersson, Enånger, Patrik Pettersson, Bergsjö, Felicia Ramos, Forsa, Britta Spencer, Söderhamn, Daniel Stark, Gnarp, Mikael Stark, Iggesund, Viktor Sundberg, Hudiksvall, Linus Sundqvist, Delsbo, Mattias Söderström, Ilsbo, Joakim Vedin, Hudiksvall, Amanda Ärfström, Forsa, Edwin Österberg, Forsa

BAANLOL, Bygg- och anläggningsprogrammet, lärling, anläggningsfordon

Johan Solin, Delsbo

BAMAROL, Bygg- och anläggningsprogrammet, lärling, mark och anläggning

Andreas Nordström, Ljusdal

EE, El- och energiprogrammet

Jonathan Embretsen, Järvsö, Axel Guldbrand, Delsbo, Anton Hellström, Färila, Filip Höglund, Hudiksvall, Sebastian Jansson, Näsviken, Martin Karlsson, Delsbo, Jon Lindqvist, Gnarp, Erik Mattsson, Iggesund, Olof Nilsson, Ramsjö, Alfred Olsson, Färila, Erik Persson, Bergsjö, Juan Esteban Rojas Delgado, Bjuråker, Carl Sjölander, Hudiksvall, Johannes Sjölander, Hudiksvall, Mikael Strömberg, Korskrogen, Petter Söderström, Bergsjö, Markus Westman, Ilsbo, Jimmy Östby, Hudiksvall

EK, Ekonomiprogrammet

Matilda Andersson, Hudiksvall, Sofie Barba, Näsviken, Jenny Brink, Hudiksvall, Josefine Brolin, Ljusdal, Hanna Bryngelsson, Delsbo, Elif Budakci, Hudiksvall, Filip Bäcklund, Hudiksvall, Felicia Drake af Hagelsrum, Enånger, Ida Eliasson, Näsviken, Martin Elmerfors, Njutånger, Albin Eriksson, Hudiksvall, Per Eriksson, Järvsö, Sejran Faghi Isa, Hudiksvall, Emma Fock, Hudiksvall, Maja Forslin, Bergsjö, Christian Forslind, Hudiksvall, Matilda Forsström, Bergsjö, Emma Fransson, Hudiksvall, Lisa Gilljam, Enånger, Trolle Glantz Frankenberg, Hudiksvall, Adrian Hellman, Bergsjö, Marco Höglund, Hudiksvall, Maja Johansson, Bjuråker, Elina Johnson, Näsviken, Julia Jonsson, Hudiksvall, Patrik Jonsson, Iggesund, Viktoria Jonsson, Hudiksvall, Molea Jung, Bergsjö, Sebastian Koivisto Persson, Söderhamn, Hampus Larsson, Iggesund, Johan Li, Hudiksvall, Jesper Lind, Hudiksvall, Philip Lönnberg, Bollnäs, Felix Magnusson, Hudiksvall, Alwen Mahmoud, Hudiksvall, Viktor Marksved, Bergsjö, Anton Nielsen, Hudiksvall, Danya Esmat, Iggesund, Amanda Nilsson, Hudiksvall, Linnea Nordh, Hudiksvall, Marcus Olsson, Bergsjö, Amanda Persson, Näsviken, Fanny Persson, Hudiksvall, Johan Persson, Njutånger, Wille Persson Leyonberg, Forsa, Oscar Persson, Hudiksvall, Caroline Rendu, Hudiksvall, Adam Rydstedt, Hudiksvall, Angelica Rösnäs, Hudiksvall, David Schmidt, Hudiksvall, Lina Settlin, Enånger, Josef Svensson, Bjuråker, Erik Sångberg, Hudiksvall, Martin Söderström, Enånger, Amanda Tagg Olskims, Enånger, Sanne Tapper, Hudiksvall, Lydia Thorin, Hudiksvall, Elin Vallin, Näsviken, Jesper Valström, Iggesund, Agnes Viklund, Hudiksvall, Josefine Wallin, Bergsjö, Filip Åkerlund, Hudiksvall, David Åkerström, Näsviken, Pelle Åström, Hudiksvall

ESBIL, Estetiska programmet, inriktning Bild och formgivning

Mathilda Berridge, Hudiksvall, Anna Eliasson, Delsbo, Jennifer Fasth, Ljusdal, Sofia Forslin, Hudiksvall, Suchada Fredlund Yaembuppha, Hudiksvall, Anna Granath, Forsa, Fanny Hellsten, Näsviken, Hanna Hynynen, Ljusne, Josef Landén, Ljusne, Fredrik Larsson, Näsviken, Emelie Lindholm, Alfta, Gisela Lindqvist, Delsbo, Ida Lyrén, Bergsjö, Mikaela Norin, Bjuråker, Jonas Sundberg, Bollnäs, Vera Viksten, Hudiksvall

ESMUS, Estetiska programmet, inriktning Musik

Liam Blackmore, Forsa, Therese Crosson, Bjuråker, Julia Fahlberg, Delsbo, Charlie Gillen, Gnarp, Klara Gustafsson, Hudiksvall, Magnus Käller, Njutånger, Michelle Lannerhjelm, Iggesund, Sara Lindvall, Hudiksvall, Robin Magnusson, Jättendal, Alicia Mårtensson, Hudiksvall, Jonas Nilsson Maciulis, Kilafors, Frida Persson, Bjuråker, Bianca Petersen, Näsviken, Emma Stonegård Abrahamsson, Hudiksvall, Martin Terneborg, Näsviken

FT, Fordons- och transportprogrammet

Pär Andersson, Tallåsen, Nils Andrén, Delsbo, Vincent Bylén, Delsbo, Alexander Elofsson, Hudiksvall, Filip Gerdin, Iggesund, Robin Gradin, Gnarp, Oscar Hedman, Bjuråker, Karl Holm, Delsbo, Maja Holmberg, Hudiksvall, Pär Jonsson, Delsbo, Filip Lange, Bergsjö, Johannes Larsson, Hudiksvall, Jimmy Lindgren, Iggesund, Joakim Lundin, Kilafors, Andreas Magnusson, Hudiksvall, Erik Olsson, Enånger, Henrik Palm, Ilsbo, Dennis Persson, Iggesund, Stephan Persson, Delsbo, Robin Pettersson, Ljusdal, Fredrik Sjölén, Hassela, Simon Sundqvist, Hudiksvall, Simon Svensk, Näsviken, Folke Vander Roost, Gnarp, Robin Westberg, Hudiksvall, Henrik Wik, Hudiksvall

HA, Handels- och administrationsprogrammet

Anton Bergström, Ljusdal, Julia Bergström, Delsbo, Erik Bryngelsson, Hudiksvall, Erik Bryngelsson, Delsbo, Sandra Frank, Ljusdal, Wilhelm Höglund, Hassela, Alina Jansson, Gnarp, Emelie Jonsson, Forsa, Jonas Jonsson, Hudiksvall, Julia Jonsson, Strömsbruk, David Jundén, Iggesund, Kion King, Delsbo, Simon Larsson, Hudiksvall, Emil Neijnes, Gnarp, Amanda Nilsson, Strömsbruk, Sanna Nyberg, Ramsjö, Beatrice Persson, Forsa, Kevin Pettersson, Iggesund, Regina Qvarnsved, Söderhamn, Roxanne Roos, Tallåsen, Emelie Råbom, Bergsjö, Madelene Sjöblom, Hudiksvall, Felicia Svang, Delsbo, Hampus Säfsholm, Delsbo, Sofia Tengstrand, Hudiksvall, Viktor Wallin, Hudiksvall, Therese Wallner, Bjuråker, Kristoffer Wennström, Iggesund, Linnéa Westrin, Hudiksvall, Sofie Wixner, Hudiksvall

HAADMOL, Handel- och administrationsprogrammet, lärling, administrativ

Lina Elfving, Njutånger

HT, Hotell- och turismprogrammet

Cecilia Andersson, Ljusdal, Madeleine Andersson, Jättendal, Aleksandra Maria Beltowska, Bjuråker, Amanda Bergvall, Ljusdal, Beatrice Björklund, Järvsö, Jennifer Broberg, Enånger, Hsamia Marilynn Chiza Santillan, Ljusdal, Irina Dronova, Ljusne, Isabelle Eriksson, Bergsjö, Malin Holmström, Iggesund, Emelie Höglund, Edsbyn, Albin Jonsson Grevgård, Ljusdal, Saga Koponen Hedman, Ljusdal, Sara Kring, Forsa, Evelina Ljung, Bollnäs, Jean Carlo Monroy Ruiz, Färila, Isabell Mårtensson Sturm, Tallåsen, Magomedrasul Nasuev, Söderhamn, Johanna Nordh, Ljusdal, Alva Olofsson, Njutånger, Hanna Persson, Järvsö, Olivia Sjölund, Färila, Evelina Skoglund, Ljusdal, Sandra Strand, Bjuråker, Elvina Tano Berglund, Njutånger, Johanna Westner, Hudiksvall

HTHOTOL, Hotell- och turismprogrammet, lärling, hotell och konferens

Linnea Jonsson, Delsbo

IN, Industritekniska programmet

Joel Andersson, Näsviken, Felix Arbman, Stocka, Mathias Eriksson, Hudiksvall, Erik Fors, Njutånger, Simon Fors, Näsviken, Jesper Friberg, Hudiksvall, Linus Högbom, Hudiksvall, Robin Larsson, Bjuråker, Adam Nilsson, Forsa, Gustav Nilsson, Njutånger, Erik Nylund, Delsbo, Mattias Persson, Ramsjö, Herman Pettersson, Enånger, Anders Rosenberg, Marmaverken, Viktor Söderlind, Gnarp, Karl Wahlström, Njutånger, Pontus Wallner, Enånger

NA, Naturvetenskapsprogrammet

Handren Abdulla, Hudiksvall, Caroline Andersson, Harmånger, Tommie Andersson, Harmånger, Victor Andersson, Hudiksvall, Eva Bergström, Ilsbo, Eddie Blomström, Forsa, Amanda Edlund, Harmånger, Emmy Eriksson, Jättendal, Elsa Frisk, Hudiksvall, Jesper Haav Andersson, Njutånger, Javad Heravi, Bergsjö, Ellen Holm, Harmånger, Madeleine Hulin, Harmånger, Isabelle Hällberg, Hudiksvall, Anton Joelsson, Delsbo, Linnéa Jonsson, Jättendal, Emma Kjellner, Hudiksvall, Fredrik Kåhre, Hudiksvall, Sofia Larsson, Hudiksvall, Elsa Magnusson, Iggesund, Alva Marander, Hudiksvall, Joel Markgren, Delsbo, Melinda Nilsson, Enånger, Li Oskarson Kindstrand, Hudiksvall, Isabelle Schmidt, Hudiksvall, Mateusz Stroinski, Bjuråker, Oskar Ulander, Hudiksvall, Mikael Vilhelmsson, Hudiksvall, Hugo Widehammar, Hudiksvall, Alexander Wrangstål, Harmånger, Emma Zetterlund, Hudiksvall

RL, Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Ismail Abdulkadir, Angered, Linette Boman, Forsa, Alexander Eriksson, Forsa, Teddy Grad, Hudiksvall, Jonathan Gröning, Gnarp, Nils Hallebratt, Hudiksvall, Sven Hallin-erik, Njutånger, Amanda Idén, Gnarp, Malin Jonsson, Hassela, Simon Larsson, Gnarp, Kim Nilsson, Hudiksvall, Alex Ojala, Iggesund, Ida Ornkham, Gnarp, Mattias Sjödin, Delsbo, Joel Sund, Hudiksvall, Jasmin Miriam Maria Svarts Moderus, Hudiksvall, Rebecka Söderberg, Bergsjö, Elin Öst, Delsbo

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet

Klaudija Alksne, Ljusdal, Ebba Andersson, Söderhamn, Lina-Marie Andersson, Hudiksvall, Jonas Bennmarker, Forsa, Jenny Berglund, Hudiksvall, Christofer Bergström, Gnarp, Ella Blomdahl, Hudiksvall, Amanda Bodin, Bergsjö, Ameli Enander, Bollnäs, Hanna Fagerlund, Delsbo, Evelina Fredin Buske, Näsviken, Julia Hallgren, Hudiksvall, Linus Hallås, Delsbo, Filip Hedqvist, Ljusdal, Georg Ibrahim, Bjuråker, Viktor Johansson, Hudiksvall, Victor Jonsson, Hudiksvall, Evelina Jouaud, Hudiksvall, Katarina Kram, Bergsjö, Kajsa Larsson, Hudiksvall, Annie Lindgren, Näsviken, Rebecka Lindh, Forsa, Mathilda Löfling, Bergsjö, Isabelle Lönnberg, Hudiksvall, Victoria Mickelsson, Bjuråker, Erik Norberg, Jättendal, Elvira Nordin, Hudiksvall, Jesper Norrby, Iggesund, Erik Nylin, Hudiksvall, Filip Olsson, Delsbo, Kristin Rygg, Hudiksvall, Alexander Standar, Delsbo, Emma Ström, Hudiksvall, Amanda Strömgren, Enånger, Johanna Styrman, Iggesund, Sanna Vesterlund, Iggesund, Daniel Vähäkuopus, Bjuråker, Lovisa Wahlberg, Hudiksvall, Isabelle Westerlund, Delsbo, Pernilla Wik, Forsa, Cecilia Zetterman, Hudiksvall, Sara Åkerlund, Jättendal, Filip Åström, Hudiksvall, Sofie Östlund Olsson, Bergsjö

TE, Teknikprogrammet

Albin Andersson, Njutånger, Sebastian Andersson, Forsa, Maria Berg, Hudiksvall, Niclas Berg, Enånger, John Brolin, Hudiksvall, Jesper Brusell, Gnarp, Jonathan Burchardt, Iggesund, Johannes Bäckström, Hudiksvall, Stina Cedermark Modig, Hudiksvall, Yiming Ding, Hudiksvall, Filip Edin, Hudiksvall, Elin Elfström, Hudiksvall, Maria Enström, Forsa, Agnes Fagerlund, Delsbo, Ellen Forsgren, Hudiksvall, Linn Forslin, Hudiksvall, Yowans Zekarias Ghebremechael, Hudiksvall, Tova Gustafsson, Hudiksvall, Willy Aron Gustafsson, Hudiksvall, Johannes Göthe, Norrala, Andreas Hallgren, Iggesund, Tobias Hammarström, Ramsjö, Johan Hedlund, Forsa, Anton Holm, Hudiksvall, Pernilla Hägglund, Enånger, Mikael Johansson, Näsviken, August Jonsson Ärlemar, Bjuråker, Jesper Jönsson, Ramsjö, Kristoffer Kadi, Forsa, Maria Kraft, Hudiksvall, Love Kristoffersson, Hudiksvall, Oscar Linde, Hudiksvall, Olivier Lindh, Iggesund, Moa Ljunggren, Hudiksvall, Ronja Mårtensson Nilsson, Ljusdal, Leander Norberg, Njutånger, Philip Nordgren, Hudiksvall, Rikard Nordholm, Iggesund, John Nording, Hudiksvall, Emil Nygren, Hudiksvall, Johannes Persson, Forsa, Niklas Persson, Delsbo, Simon Persson, Bergsjö, Kasper Pettersson, Harmånger, Petter Pettersson, Enånger, August Pousard, Enånger, Andraws Raed Ramzi, Hudiksvall, John Rimtorp, Gnarp, Linnea Rosendal, Hudiksvall, Ida Råbom, Bergsjö, Oskar Sjölander, Gnarp, Miriam Skarin, Hudiksvall, Anna Skoglund, Hudiksvall, Ronner Soe, Hudiksvall, Jesper Strandell, Hudiksvall, Mattias Strandell, Hudiksvall, Felix Sundström, Delsbo, Martin Sunnälv Persson, Hudiksvall, Nadja Söderberg, Hudiksvall, Christian Ten Berg, Hudiksvall, Mikael Törn, Hudiksvall, Anton Vesterberg, Hudiksvall, Maja Wanqvist, Hudiksvall, Filmon Weldegiorgis, Harmånger, Oscar Örn, Forsa, Carl-Einar Östlund Qvist, Bergsjö

VF, VVS- och fastighetsprogrammet

Erik Blank, Ilsbo, Johan Bodell, Hudiksvall, Linus Frisk, Bergvik, Vincent Högblom Ekman, Delsbo, Nisse Kjellström, Söderhamn, Olov Larsson, Ljusdal, Robin Ljus, Ljusdal, Anders Moverare, Forsa, Simon Sallander, Forsa, Assanee Sri-u-thai, Färila, Kim Vimark, Hudiksvall, Hampus Åström, Bergsjö

VO, Vård- och omsorgsprogrammet

Linnéa Asp, Hudiksvall, Jennifer Björk, Bjuråker, Kristin Dahlberg, Hudiksvall, Kaya Gunay, Hudiksvall, Lina Hagström, Harmånger, Alice Hammarström, Iggesund, Rebecca Hedlund, Iggesund, Gabriella Jensen, Gnarp, Elin Kühne, Hudiksvall, Catarina Larsson, Bjuråker, Klara Lund, Bjuråker, Ponsuda Mangkhang, Bergsjö, Alva Melin, Hudiksvall, Emelie Nilsson, Gnarp, Hanna Nilsson, Enånger, Caroline Norin, Hudiksvall, Simone Nygren, Delsbo, Malin Olsson, Gnarp, Carolin Sträng, Strömsbruk, Ylva Wretman, Hudiksvall, Moa Öhman, Harmånger, Linn Östberg, Hudiksvall

Dela
  • +1 Intressant!